BEN İLE YOLCULUK

  Hayatında kaç kere fırsat verdin kendine  hiç düşündün mü.  Kaç kere kendin için yolculuğa çıktın.  Aslında herkesten önce kendini düşünüp  kendini sevme...

 

Hayatında kaç kere fırsat verdin kendine 

hiç düşündün mü. 

Kaç kere kendin için yolculuğa çıktın. 

Aslında herkesten önce kendini düşünüp 

kendini sevmen gerekirken, 

kaç kere başkaları için kendinden vazgeçtin, 

özündeki benliğinden, 

ruhundaki senden fedakârlık ettin. 

Bencil ol diye demiyorum bunları.

Aksine, önce kendine hak ettiğin o değeri vermek,

sonra o değerde yoğrulan benliğin ile 

başkasına kıymet vermendir kendini sevmen. 

Hiç kendinle randevu yaptın mı,

Düşünsene “ben bunu hak ediyorum” dedin mi. 

 

Aslında çoğumuz kendimize veremediğimiz bu değeri başkalarının vereceğini zanneder farklı düşüncelerin peşine takılırız.

Ama şunu bil ve asla unutma, o sensin, senin içinde, değer senin kalbinde, ruhunda ya da beyninde ya da evinin bir köşesinde unuttuğun kitabın satırlarında. Sana seni hatırlatmak için bekliyor.

Belki de bir kuşun kanadında seni özgürlüğe uçurmak için seni bekliyor. Ya da bir okyanusun derinliklerinde, gözlerini maviye dikip baktığında sana ne kadar derin olduğunu hatırlatmak için orada bekliyor. Veya radyoda çalacak bir müzikte, sözlerini anlamasan bile, notaların ahenginde seni hayal dünyandaki seninle buluşturmak için, ansızın dansa kaldırmak için bekliyor seni.

Ve sen işte bu gizli benliği bulmak için bu yola çıkmaktan vazgeçme. Bu öyle güzel bir yol ki, mesafe kat ettikçe kendinle buluşmanın sırrına vâkıf olacaksın kimsenin seni anlamadığı yerde sen seni anlamanın zevkine varacaksın. Sen olmak! iste sen olmak o kadar güzeldir ki seni senle tanıştıracak. Her yerde “o” seni aramalısın hiç pes etmeden hiç vazgeçmeden önündeki engellere takılarak, düşerek, kalkarak, durmadan, vazgeçmeden, niyetini bozmadan. Hep dimdik boyun eğmeden. 

İşte böyle sevgili Işık dostlarım bugün sizlere kısaca kendinle tanışmanın bendeki beni bulmanın yolunda hissettiklerimi yazdım. Gelecek yazımda bu yazının devam olarak önümüze çıkan engellerin ne olduğunu ve o engellerin nasıl asabileceğimizden söz etmek istiyorum. Yeni yazıda buluşuncaya dek içinizdeki ışığın yolunuzu aydınlatması dileklerimle. 

Sevgiyle kalın. Hoşçakalın.  

Yorumlar (1)

Yorum yaz
  1. Orkun
    2017-03-09 11:42:14 Orkun

    Merhaba Ferhan hanım, Yazınız çok güzel ve çok samimi, ve hayata dair yaşadığımız güzel örnekler. Başarılarının devamı dileği ile yeni yazılarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Saygılarımla, Orkun.

Yorumlar

tüm yorumlar