Nikah töreninde bile YARDIM’ı düşündüler

Belma ile Yavuz Sultan Selim  “ EVET” dediler Tevfik KARAOSMANOĞLU / TR Haber NEUENRADE (ALMANYA)- Trabzon-Tonyalı BEKTAŞ ailesi ile Yozgatlı KILIÇ aileleri dünür oldular. Werdohl’un saygın ailelerinden  Bakiye-Ahme...

Nikah töreninde bile YARDIM’ı düşündüler

Belma ile Yavuz Sultan Selim

 “ EVET” dediler

Tevfik KARAOSMANOĞLU / TR Haber

NEUENRADE (ALMANYA)- Trabzon-Tonyalı BEKTAŞ ailesi ile Yozgatlı KILIÇ aileleri dünür oldular. Werdohl’un saygın ailelerinden  Bakiye-Ahmet  Bektaş çiftinin hukukçu kızları Belma Bektaş  ile yine Werdohl’da ikamet eden Yozgatlı Kılıç ailesinin eğitimci oğulları Yavuz Sultan Selim  Kılıç, Neuenrade’de ki tarihi Villa Am Wall köşkünde  yapılan nikah töreninde birlikte  “EVET” diyerek sonsuza kadar sürecek uzun bir yolculuğa çıktılar. 

NİKAH’ları kıyılan çift NİKAH ŞEKERİ’ni yerine DARÜŞŞAFAKA’ya yardımı tercih ettiler.

Tarihi Villa Am Wall köşkünde Neuenrade Belediye memuresinin kıydığı nikahta her iki çiftin eş, dost, komşu ve hemşehrileri onları yalnız bırakmayarak mutluluklarına ortak oldular.

Daha sonra Balve’nin Langenholhausen semtindeki Schützenhalle’de yapılan kutlama törenine yaklaşık 250 kişilik davetli grubu katıldı. Kassel’den tek kişilik Grup Zigana’nın çaldığı memleket havalarıyla davetliler coştular.

Gelin adayı  stajyer avukat Belma Bektaş’ın babası Ahmet Bektaş: “Elbette bir baba olarak kızımın mürüvetini görmek beni mutlu etti. Ancak kız babası  olarak  duygulanmamak mümkün değil. Zira gözün gibi koruyup-kolladığın, bakıp-büyüttüğün kızın gelin oluyor, evinden ayrılıp,  kendi düzenini kuruyor.  Hem mutluluğu hemde hüznü bir arada yaşıyor insan.  Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayarak  sevincimize ortak olan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Darısı tüm sevenlerin başına” dedi.

ANLAMLI BAĞIŞ

Trabzonlu hukukçu Belma Bektaş ile Yozgatlı eğitimci Yavuz Sultan Selim Kılıç çifti, nikah şekerine verecekleri ücreti Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk STK’larından birisi olan Darüşşafaka’ya bağışlaması bir kıvılcımın çakılmasına neden oldu.

Neuenrade’de ki tarihi  Am Wall köşkünde yapılan nikah  töreninde hayatlarını birleştiren hukukçu Belma Bektaş ile eğitimci Yavuz Sultan Selim Kılıç: “Yıllarca dirsek çürütüp üniversiteden yeni mezun olup hayata atıldık.

Ve  çocukluktan itibaren süre gelen arkadaşlığımızı nikah masasında noktaladık. Eğitimin içinden gelen bireyler olarak bizler eğitimin önemini biliyoruz ve zorluklar içinde okumaya çalışanlara destek olmak istedik.

Bu anlamda nikah şekerine vereceğimiz ücreti (yaklaşık 170 Euro)  eğitim alanındaki ilk Türk STK’sı olarak bilinen Darüşşafaka’ya bağışladık. Nikah şekeri dağıtmak bir gelenektir. Ama biraz da gereksizdir.  Biz sadece bir kıvılcım çaktık bunun devamının geleceğine eminiz” dediler.

 

Yorumlar

tüm yorumlar