Küçük şehirin büyük organizasyonu

Lennestadt'ta cami için fuar gibi organizasyon   Yeni inşa edilen DİTİB Lennestadt Yeşil Cami   için 2 günlük kültür festivali düzenlendi. Adeta bir fuar havasında organize edilen etkinliği iki gün boy...

Küçük şehirin büyük organizasyonu

Lennestadt'ta cami için fuar gibi organizasyon

 

Yeni inşa edilen DİTİB Lennestadt Yeşil Cami   için 2 günlük kültür festivali düzenlendi. Adeta bir fuar havasında organize edilen etkinliği iki gün boyunca yaklaşık 8 bin kişi ziyaret etti.

Tevfik KARA /LENNESTADT (TR Haber)

ALMANYA’nın Siegen bölgesinde bulunan Lennestadt  şehirindeki DİTİB Yeşil Cami inşaatını maddi olarak desteklemek amacıyla  iki gün süren kültür festivali adı altında düzenlenen etkinliği yaklaşık 8 bin kişi ziyaret ederek yönetime rahat nefes aldırdılar.

Adeta bir fuar havasında yapılan etkinlik için bir sokak kapatıldı. İki gün boyunca Türk, Alman ve diğer uluslara mensup kişiler etkinlik alanını ziyaret ederek hem eğlendiler, hem yediler-içtiler hem de alış-veriş yaptılar.

5. Kültür Festivali adı altında yapılan etkinlikle ilgili olarak yönetici Adem Bolatlı: “Sıfırdan külliye gibi bir cami inşa ediyoruz ve sona doğru yaklaştık. Elbette bu tür eserler maddiyatla oluyor. Cami inşaatına destek olmak, şehirimizde yaşayan tüm insanları  kaynaştırmak ve kültürümüzü yaşatmak adına bu sene 5. kez kültür festivalini organize ettik.

İki gün içinde yaklaşık 8 bin kişi etkinlik alanına geldi. Birinci gün gelenler Türk ağırlıklıydı ikinci gün ise Almanlar daha ağır bastı. Büyük bir etkinlikti ve yorulduk ancak gösterilen ilgi yorulmaya değerdi. Tüm ziyaretçilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorumlar

tüm yorumlar