Kuzey Almanya 19 Mayıs'ı Weser Neririnde Kutladı

Bremen 19 Mayıs’ı Gemide kutladı   Bremen ve çevresindeki Türkler 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını gemi turuyla kutladı. Tevfik KARA / BREMEN(TR Haber) BREMEN ve Çevresindeki Türkler&...

Kuzey Almanya 19 Mayıs'ı Weser Neririnde Kutladı

Bremen 19 Mayıs’ı Gemide kutladı

 

Bremen ve çevresindeki Türkler 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını gemi turuyla kutladı.

Tevfik KARA / BREMEN(TR Haber)

BREMEN ve Çevresindeki Türkler  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Weser Nehrinde organize edilen bir gemi turuyla görkemli bir şekilde kutladılar.

Gemi turunu organize eden Bremen ve Çevresi Atatürkçü Düşünce Derneğinin 2. Başkanı eğitimci Recep Ali Tüfek: „Milli mücadelenin 98. Yıl dönümü olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını adına yakışır bir şekilde kutlamak istedik.

Organize ettiğimiz gemi turuna yaklaşık 300 kişilik bir davetli topluluğu katıldı. Yurtdışında böyle bir coşkuyu yaşamak ve bu heyecanı gelecek nesillere empoze etmek için bu tür organizasyonlar büyük önem taşıyor.  Büyük-küçük demeden kutlamamıza destek veren ve katılan herkese teşekkür ediyorum“ dedi.

Ozeana isimli gemide yapılan kutlamada toplu olarak istiklal marşı, dağ başını duman almış, 10. Yıl marşı, yine gel gel Samsun’dan gel, sarı saçlım mavi gözlüm ve İzmir marşları  okundu.  Gece boyunca toplu olarak şarkılar ve türküler okunarak masal gibi bir gece yaşandı.

Yorumlar

tüm yorumlar