GÜÇLÜ KADIN

Güçlü kadına dayanmak zordur.Güçlü kadının seveni azdır.Çünkü onun suçu güçlü olmaktır.  Ayağını yere sağlam basar,iki düşünür bir hareket eder. Çocuklarına hem anne...

Güçlü kadına dayanmak zordur.Güçlü kadının seveni azdır.Çünkü onun suçu güçlü olmaktır. 

Ayağını yere sağlam basar,iki düşünür bir hareket eder. Çocuklarına hem annelik hem babalık yapar.Evin tüm sorumluluğunu üstlenir,sırtlanır gider. Zorlansa da yorulsa da üzüise de kırılsa da belli etmez.Evini-Arabasını kendi parası ile alır. Faturalarını öderken kimseden yardım istemez o güçlü kadındır.Çaresiz durumlarda bile neler yapabilirim diye ordan oraya koşturur durur.Hiç pes etmez havlu atmaz,teslim bayragını çekmez o güçlü kadındır. Özgüveni ile ayrı bir enerjisi vardır. Bu onu başarılara eriştirir.Güçlü kadın kendini ezdirmez kimseye eyvallahı yoktur,kolay terkedilir çünkü gücü erkekleri korkutur. 

Güçlü kadın kendi sorunları ile tek başına başedebilir. Kendisini kötülüklerden korumasını bilir.Kimsenin himayesini kabul etmez.Kalbinin sesi önsezileri onu korur.Herkese yardım eder,sevgisini dağıtır. Güçlü kadın olmak kolay değil sürekli savaş verir. 

Güçlü kadın yanlızlıktan korkmaz, tek başına dünyaya kafa tutabilir. Biten ilişkinin ardından dimdik ayakta durur,gerekirse ömrünü bir tek kişiye feda edebilir. Yaşam onları güçlenmeye zorlar,çünki onlar genellikle Üniversite okumuştur,oraya gelene kadar da düşünce ayağa kalmayı öğrenmişledir.Mızmız,zavallı ağlaya sızlaya değil Çelik gibi olmanın gerçegini fark etmişlerdir. Erkek eğemenliğini kurallarına giremezler. Haksızlığa baskıya uğrarlarsa Pençelerini çıkararırlar. Bu yüzden sorun yaşarlar ama sonuçta kazanan onlar olur hak vermemek düşünülemez bile.  

çlü kadın olumsuzluk ve şikayetlerle enerjisini bitirenlere tahammül edemez. Memnun olmadıkları durumların alternatiflerini bulurlar. İstediklerini aklına koyduklarını eninde sonunda yaparlar.Çünkü güçlü kadının lügatında olmazsa olmaz yoktur. Sevgilisine eşine ailesine gerekirse karşı çıkar ne isteğini ne yapması gerektiğini bilir,kimsenin müdahalesine fırsat vermez. Mecburiyet altına girmekten hiç hoşlanmaz. Güçlü kadının ekonomik özgürlüğü vardır, kendi parasını kendi kazanır.Bu yüzden boyunduruk altına girmez. 

Kendi parası ile geçimini sağlayan kadın güçlü kadındır. 

Güçlü kadın yanlızlıktan korkmaz,yanlız yaşayabilir,musluk contası ,çivi, vida, ampul onlar için sorun olmaz.Kendisi de yapabilir,parasıyla da yaptırabilir.Yönetilmekten hoşlanmaz.Yönetmek onların işidir. 

Kendi kararlarını başkasına danışmadan özgürce  verebilir. İstemedikleri aklına yatmayan şeyi yapmaz. Kendilerine başarılarına karşı duyarsız,kıskanan, negatif,melonkolik,karamsaz başarısız tembel,zamanını boşa harcayan kişileri çevresinde barındırmaz,dostluk kurmaz ilişkilerine dikkat ettiği için o güçlü kadındır.Gerektiğinde kendisine zarar verdiğini düşünürse etrafındakilere noktayı koyabilir,isimlerine listeden çizik atabilir. 

Kimsenin moralini bozmasına izin vermez,hoşgörüsü boldur ama hoşgörüsü olmayanlara tahammül etmez.  

Güçlü kadın kendisine çok yoğun temposu da olsa zaman ayırır.Hoşlandığı şeyleri yapar. Kahvesini içer,kuaförüne,masajına,sevdiği filmi izlemeye gider. Kendisi için mutlaka zaman yaratır. Güçlü kadın ruhuna özen gösterir. 

Güçlü kadın hiçbirşeye  yeniden başlamaktan korkmaz.Sil baştan herşeyi yeniden yapılandırabilir. İş Aşk Ev Dekorasyon Çevre Hayata Temiz sayfa açmak hiç bir şeyden gözleri korkmaz.Kendilerinden taviz vermeye alışmadıkları için mutsuzluklara yer vermezler. 

Güçlü kadınlar hemcinslerinin zor dönemlerinde sığınma fikir alma limanıdır.İş hayatında problem yaşayanlar,ilişkisinde sıkıntısı olanlar her zaman için güçlü kadınların fikirlerini almaya koşarlar. 

Güçlü kadınlar her ortamda farkındalık yaratırlar. Bilgileri derin,özgüvenleri yüksek,konuşmaları sohbetleri dinlenir,dış görünüşlerine özen gösteren hayranlık duyulan kişilerdir. Para pul zengin koca marka takıntısı değildir hayatlarında onları başarıya ulaştıran.Saglam duruşları etrafa farklı bir ışıltı saçar. 

Yan gelip yatıp herşey ellerine hazır gelsin diye alışmadıkları için, kendileri ile barışık hayatta zorluklara direnmeyi ilke edindiklerinden savaşcı ruhları başarılı yapar.Bu onları mutluluğa götürür. İşte GÜÇLÜ KADIN böyle bir şeydir. 

Yorumlar

tüm yorumlar