Sauerland bölgesi bir ÇINAR’ını kaybetti

Sauerland bölgesi bir ÇINAR’ını kaybetti   Sauerland bölgesinin en  sempatik futbol antrenör ve hakemlerinden eski TSK mensuplarından Adanalı Cumhur Özbey 79 yaşında ikamet ettiği Hemer şehirinde hayata veda etti. İsla...

Sauerland bölgesi bir ÇINAR’ını kaybetti

Sauerland bölgesi bir ÇINAR’ını kaybetti

 

Sauerland bölgesinin en  sempatik futbol antrenör ve hakemlerinden eski TSK mensuplarından Adanalı Cumhur Özbey 79 yaşında ikamet ettiği Hemer şehirinde hayata veda etti.

İslam KARAOSMANOĞLU/ HEMER(TR Haber)

TÜRKİYE’de profesyonel olarak futbol oynayan ve Almanya’ya geldikten sonra da hem antrenörlük hem de hakemlik yapan eski TSK mensuplarından Adanalı Cumhur Özbey, yakalandığı kanser hastalığına yenik düşerek 79 yaşında hayata veda  etti.

Cumhur Özbey’in vefatıyla ilgili olarak kızı Neycan Özbey: “Babam Almanya’ya gelmeden önce subay olarak TSK’da çalışmış ve profesyonel olarak Türkiye ikinci liglerinde futbol oynamış. 

Almanya’ya geldikten sonra da futboldan kopamadı ve ilerleyen yaşına rağmen hem antrenörlük hem de hakemlik yaptı. Sauerland bölgesinde çok sevilen, sayılan biriydi. Altı ay önce kanser teşhisi konuldu ve son bir buçuk aydan beri de hastalığı ilerlemişti. Akabinde maalesef  kendisini kaybettik. Bu süreç içinde bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Maçlarda ve antremanlarda futbolcularına enerji olsun diye verdiği limonlardan dolayı kendisine "LİMONCU HOCA" lakabı verilen Cumhur Özbey; Menden Türkgücü, Menden Beşiktaş, Hemer Erciyesspor ve Plettenberg Gurbetspor futbol takımlarında antrenörlük yaptı ve ilaveten yıllarca hakemlik yaptı.

Merhum Cumhur Özbey hafta içinde DİTİB İserlohn Camisinde kılınacak cenaze namazından sonra Hemer’deki Protestan mezarlığında  toprağa verilecek. TÜRK HABER yazı ailesi olarak merhuma ALLAH’tan rahmet yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Yorumlar

tüm yorumlar