İÇİMİZDEKİ HUZUR NERELERDE SAKLI.?

Hani bir işe girişmek isteriz de son anda vazgeçeriz sanki biraz hevesimizi kırarlar çabucak ta etkileniriz. Neden insanların düşüncelerini bu kadar takarız ? Etrafımızda önem verdiğimiz birilerinin yanlış kararlar vermek üzere olduğ...


Hani bir işe girişmek isteriz de son anda vazgeçeriz sanki biraz hevesimizi kırarlar çabucak ta etkileniriz. Neden insanların düşüncelerini bu kadar takarız ?
Etrafımızda önem verdiğimiz birilerinin yanlış kararlar vermek üzere olduğunu düşünebiliriz, ama nedense müdahale de etmek istemeyiz bazen .
Eğer gerçek arkadaş isek onu uyarmamız gerek diye düşünüyorum. Belki yanlış şeyler yapacak niye ikaz etmeyiz ki?
Bir dileğimizin kabul olmasını görmek içimizde huzur sağlar. Küçük büyük sıkıntılar olabilir, hepimizin sıkıntıları vardır. Geçicidir bu sıkıntılı dönemler. Siz istemeseniz Hiç bir üzüntü uzun sürmez merak etmeyin.
Bir Piramit’in tepesinde oturduğunuzu düşünün güzel bir haber bekliyorsunuz en tepede. Tabiki güzel haberlere ulaşmak içinde sabırlı olmamız lazım.
Hayatlarımıza parça parça insanlar girip çıkıyor olaylara ve kişilere on yargılar ile yaklaşmayalım. İlk başta bazı kişilerden hoşlanmayan güzel kalpte iyi niyet, zaman içinde düşüncelerimizi güzel bir olguya dönüştürebilir ve daha sonra sevebilirsiniz.
Bir gün canımız çok Menemen yemek ister, bir gün yumurtadan nefret ettiğimizi düşünebiliriz.
O zaman ne yapıyoruz?
Hiç bir şeyi kafamıza takmıyoruz. Olumsuz düşünceleri beynimize almıyoruz. Negatif çağrışımlar güzel enerjimizi yerler.
Hayata güzel bakalım. Güzel düşünelim, güzel dostlarımız olsun. Güzel kararlar verelim.

Yorumlar

tüm yorumlar