Selamir hanım Gelsenkirchen’de günün kahramanı oldu

Cesur büfeci Selamir hanım soyguncuyu yakalattı Gelsenkirchen’de Metin ailesine ait bir büfeyi  güpegündüz soymaya gelen gaspçıyla kafa kafaya boğuşan ve  ardından kovalayan Selamir Metin günün kahramanı oldu....

Selamir hanım Gelsenkirchen’de günün kahramanı oldu

Cesur büfeci Selamir hanım soyguncuyu yakalattı

Gelsenkirchen’de Metin ailesine ait bir büfeyi  güpegündüz soymaya gelen gaspçıyla kafa kafaya boğuşan ve  ardından kovalayan Selamir Metin günün kahramanı oldu.

 

GELSENKİRCHEN (TR Haber)

ALMANYA’nın Gelsenkirchen kentinin Bulmke-Hüllen semtindeki Kirch sokağında Metin ailesine ait büfe  güpegündüz soyuldu ancak kasaki Selamir Metin (45) isimli işyeri sahibesi soyguncuyla kafa kafaya boğuştu daha sonra kaçan gaspçıyı takip ederek polise yakalatmayı başardı.

Bulmke-Hüllen’in Kirch sokağında büfe işleten Zonguldaklı  Alpaslan ve Selamir Metin çiftine ait büfe güpe gündüz soyuldu ancak soygunu gerçekleştiren 24 yaşındaki Türk genci hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. Olayı bizzat yaşayan büfe sahibesi Selamir Metin: “eşim tatil için memlekete gitti ve büfeyi ben işletiyordum. İki müşterim dışarda su içiyorlardı ve bende o esnada kapıyı kapatarak içerde temizlik yapmaya başladım. Derken zil sesinden kapının açıldığını duyup,  kasanın olduğu yere geçtim. Ceketi ve kepiyle yüzünü gizleyen bir genç silahını bana doğrulttu ve kasadaki paraları kendisine vermemi istedi. O anda şok oldum” dedi.

HERŞEYİ GÖZE ALDIM

İlk andaki şoku atlatan ve daha sonra harekete geçen Selamir Metin şöyle devam etti: “gaspçı genç silahı alnıma dayayarak, üç kez almanca olarak kasadaki paraları vermemi istedi. Aniden karar vererek, sol elimle paraları alıp gaspçıya uzatırken,  sağ elimle kasanın yanındaki alarm düğmesine bastım.  Alarm ötmeye başlayınca gaspçı kapıya doğru kaçmaya başladı ben herşeyi göze alarak ardından koştum ve tam kapıdan çıkmaya hazırlanırken ceketinden asılmaya çalıştım. Dışardaki müşterilerimde harekete geçti ancak gaspçı bizden kurtulup hızla koşarak kaçtı. Bende ardından koşmaya başladım.  O esnada kombi bir otomobil beni kısa bir mesafe taşıdı.Daha sonra önüme çıkan iki gence gaspçının nereye kaçtığını sordum. Beni tamamen yanlış bir istikamete yönlendirmek istediler. Onların çete olduğuna inandım ve kendi hislerime güvenerek ilerledim. O arada poliste geldi,  çok fazla zaman kaybetmeden soyguncuyu kıskıvrak yakaladılar. Soyguncunun 24 yaşında bir Türk genci olduğu ortaya çıktı.”

CESARETİYLE ÖRNEK OLDU

Selamir Metin’in ölümü göze alarak gaspçıyla boğuşması ve ardından kovalayıp yakalatması  Gelsenkirchen’de günün olayı oldu ve genç kadın bölgede kahraman ilan edildi. 

Selamir Metin sözlerini şöyle noktaladı: “kim olsa böyle yapardı demiyorum çünkü o anda ani bir refleks sonucu böyle hareket ettim. Herşeyi göze almıştım. Soyguncuyu yakalattığım için elbette sevinçliyim ama Türk olmasından  da bir o kadar utanç duydum” dedi.

 

Saniye saniye soygun anı : https://www.facebook.com/alparslan.metin.50

Yorumlar

tüm yorumlar