Essen Konsolosluğuna KOMŞU Geldi

Sabriye Telli  Essen'de TERCÜMANLIK OFİSİ Açtı İslam KARAOSMANOĞLU /ESSSEN (TR Haber) ASLEN  Zonguldak-Devrekli olan Sabriye Telli, Essen Başkonsolosluğunun hemen bitişiğine TERCÜMANLIK OFİSİ açtı. Am Zehnthof 47, D-45307 ...

Essen Konsolosluğuna KOMŞU Geldi

Sabriye Telli  Essen'de TERCÜMANLIK OFİSİ Açtı

İslam KARAOSMANOĞLU /ESSSEN (TR Haber)

ASLEN  Zonguldak-Devrekli olan Sabriye Telli, Essen Başkonsolosluğunun hemen bitişiğine TERCÜMANLIK OFİSİ açtı.

Am Zehnthof 47, D-45307 Essen  adresinde avukatlık hizmeti  veren Filiz Eydemir Braun’un bulunduğu binanın zemin katılan açılan TERCÜMANLIK OFİS’inin açılışına; Essen Göçmen Dernekler Birliği başkanı Muhammet Balaban,  Essen Başkonsolosluğu çalışanları, Din Hizmetleri Ataşe vekili, Eğitim-Sen Almanya temsilcisi Süleyman Kalıncı, Deniz Bank Essen temsilcisi, Essen'in aktif isimlerinden Elif Geyik ve kalabalık bir akraba, hemşehri ve dost grubu katıldılar.

Açılış kurdelesi kesilmeden önce Din Hizmetleri Ataşe vekili ve hocalar tarafından dualar edildi ve ardından törenle yeni işyerinin kurdelesi kesilerek girişimci Sabriye Telli tebrik edildi. Daha sonra da açılışa katılan ziyaretçilere ikramda bulunuldu.

Üniversiteyi bitirdikten sonra bir süre Almanya’nın HESSEN Eyaletinde ikamet eden ve orada tercümanlık yapan Sabriye Telli, ESSEN’e gelişi ve ofis açılışıyla ilgili olarak; “Mainz Üniversitesi bünyesinde çevirili bilim dalını bitirdim. İlaveten Türkoloji, Almanca ve Doğu Avrupa tarihini de  okudum. Üç yıldan beri Frankfurt ve Köln Türk Başkonsolosluklarınının tanıdığı yeminli tercümanım. Hem ailevi durumlardan dolayı hem de Türk vatandaşlarının daha yoğun olduğu Essen şehirine taşınmayı uygun buldum. Elbetteki tercihim konsolosluğa daha yakın bir yerdi. Eydemir Hukuk Bürosunun zemin katının boş olduğunu duyunca gereken görüşeyi ve hazırlıkları yapıp ofisimizi açtık. Beni bu mutlu günümde yalnız bırakmayan tüm hemşehri, akraba ve  dostlarıma teşekkür ediyorum”dedi.

A’DAN Z’YE HİZMET

Yeni girişimci Sabri Telli vereceği hizmetler hakkında ise şu bilgileri verdi;

“aklınıza gelebilecek tüm çeviri işleriyle Essen ve çevresindeki vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Bunları başta; devlet dairelerinde, mahkemelerde tercümanlık,  ehliyet, diploma, karne,  tıbbi rapor, fatura, çalışma belgesi vs olarak sayabiliriz. İlaveten doktorunuza derdinizi anlatamıyorsanız, çocuğunuzun geleceği söz konusu ama anlaşamıyorsunuz. İşte bu gibi durumlarda devreye girip sorunu çözüyoruz.  Ve tabi ki  aklınıza gelebilecek her türlü sorunlarda biz Türkçe ve Almanca olarak hizmet veriyoruz. Bizi Essen Başkonsolosluğunun hemen bitişiğinde ziyaret edebilirsiniz. Elbette telefonla da bilgi almak mümkün. Bu ofisi vatandaşımıza hizmet vermek amacıyla açtık, artık ziyaretlerini bekliyoruz.”

 

  

Yorumlar

tüm yorumlar