Hollanda teknolojisi Doğu Karadeniz’e gelecek

DOKAP’tan Hollanda’ya çıkarma İslam KARAOSMANOĞLU/ ARNHEM (TR Haber)   CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’a  yakınlığıyla tanınan Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Ekrem Yüce ve beraberindek...

Hollanda teknolojisi Doğu Karadeniz’e gelecek

DOKAP’tan Hollanda’ya çıkarma

İslam KARAOSMANOĞLU/ ARNHEM (TR Haber)

 

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’a  yakınlığıyla tanınan Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Ekrem Yüce ve beraberindeki bir heyet araştırma, inceleme ve işbirliği için Hollanda’ya geldi.

DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, Hollanda temaslarının ardından Arnhem kentinde Giresunlu işadamı Harun Cici ve  Arnhem Türk İşverenler Derneğinin  (TOV)  yönetim kurulundan Aziz Zeyrek, Nevin Dikici ve Mercan Yıldız’la da buluşarak  karşılıklı fikir alış-verişinde bulundu.  Ekrem Yüce ve Harun Cici, TOV yönetim kuruluna Arnhem’deki karşılama ve sohbet için teşekkür ettiler.

DOKAP Başkanı Ekrem Yüce Hollanda ziyaretiyle ilgili olarak şu bilgileri verdi: “ Türkiye’de DOKAP,  TÜBİTAK ve TÜSSİDE işbirliğiyle girişimcilik ve yenilikçilik projesini başlatmıştık. Bu projenin bir ayağı da elbette ki Avrupa’da bulunuyor ve Hollanda bu konuda en büyük partnerimiz.

Ziyaretimizde Hollanda’da ki teknolojik parkları, inovasyon ve  yeni tasarım merkezlerini yerinde görüp ülkemizdekilerle mukayese etmek ve gelişmeleri birebir ülkemizde de uygulamak için ekip arkadaşlarımla birlikte buraya geldik.  Çeşitli üniversitelerden brifinglerimizi aldık.  Elbetteki hedefimiz öncelikli olarak Doğu Karadenizin daha da kalkınmasıdır.  Bu anlamda Türkiye ve Hollanda olarak neler yapabiliriz karşılıklı fikir alış-verişinde bulunduk. Hollanda’lılar Doğu Karadeniz’de Hollanda modelini uygulamaya hazır olduklarını  ve üniversitelerinde bu anlamda her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ifade ettiler.”

İADE-İ ZİYARET OLACAK

DOKAP Başkanı Ekrem Yüce Hollanda’ya yaptıkları ziyaret esnasında Türk Büyükelçiliği, Konsolosluklar , çeşitli işletmeler, sanayi odaları ve Üniversiteleri de ziyaret ederek temaslarda bulunduklarını ifade ederek sözlerini şöyle noktaladı: “ çok verimli bir ziyaret oldu. Hem biz hem de Hollanda’lılar çok memnun kaldılar.  Hollanda tarafını Doğu Karadeniz’e davet ettik. Onlarda geldikten sonra  bu projeyi iş ve aşa dönüştüreceğiz.”

Yorumlar

tüm yorumlar