Koro evrensel çok dilli

4 dilli Türk korosu   İslam KARAOSMANOĞLU/ GELSENKİRCHEN (TR Haber)   TAM beş yıl önce Gelsenkirchen çevresindeki Türk bayanlar ve erkeklerinin kurduğu,  Koro Evrensel tıpkı adı gibi evrensel anlamda müzik faaliyetl...

Koro evrensel çok dilli

4 dilli Türk korosu

 

İslam KARAOSMANOĞLU/ GELSENKİRCHEN (TR Haber)

 

TAM beş yıl önce Gelsenkirchen çevresindeki Türk bayanlar ve erkeklerinin kurduğu,  Koro Evrensel tıpkı adı gibi evrensel anlamda müzik faaliyetlerini  çok dilli icra etmeye başladı.

Koro Evrensel’in çalışmaları hakkında Aysel Ercan Uzun; „beş yıl önce Koro Evrensel’i kurulduğumuzda TSM ve THM müziğine yoğunlaşmıştık. Bunu herkesin yaptığını düşünerek işin içine pop müziğini de kattık. İlerleyen süreçte çok dilliliği keşfettik. Zira burada doğup büyüyen gençlerimiz artık  en az üç dilli. Ve dinleyici kesimini sadece Türklerle sınırlamak istemedik.  Çalışmalarımızı başta Türkçe, almanca, fransızca ve ingilizce olarak yapmaya başladık.

Çok isabetli bir karar verdiğimizi gördük. Çünkü çeşitli dilleri konuşan ve çeşitli kültürlerden gelen insanların müzikle daha çabuk kaynaştıklarını farkettik.  Koro şefimiz Alp karabacakoğlu Duisburg’ta Türk Rock Grubunu da kurdu. Müziğin evrensel olduğunu bölge halkına kabul ettirmeyi başardık“ dedi.

Yorumlar

tüm yorumlar