ATİB’li kadınlar Bremen Meclisini ziyaret ettiler

Türk-Alman gerginliği ANNELERİ üzüyor   Bremen ATİB mensubu Türk kadınları Eyalet Meclisinde Dr. Oğuzhan Yazıcı’yı ziyaret ederek hem meclisin çalışmaları hem de Türk-Alman gerginliği konusunda fikir alış verişinde bulund...

ATİB’li kadınlar Bremen Meclisini ziyaret ettiler

Türk-Alman gerginliği ANNELERİ üzüyor

 

Bremen ATİB mensubu Türk kadınları Eyalet Meclisinde Dr. Oğuzhan Yazıcı’yı ziyaret ederek hem meclisin çalışmaları hem de Türk-Alman gerginliği konusunda fikir alış verişinde bulundular.

 

İslam KARAOSMANOĞLU/BREMEN (TR Haber)

AVRUPA Türk İslam Birliği kısa adıyla ATİB’in Bremen Merkez Cami kadın kollarına mensup bir grup Türk kadını  Almanya’nın  en küçük eyaletlerinden birisi olan Bremen Eyalet Meclisinde milletvekili Dr. Oğuzhan Yazıcı’yı ziyaret ederek, meclisin çalışması ve gündeme dair fikir alış verişinde bulundular.

Bremen Eyalet Meclisini ziaret eden ATİB’li Türk kadınları; “Son zamanlarda gerginleşen Türkiye-Almanya ilişkilerinin zararını biz görmeye başladık. Almanlarla olan komşuluk ilişkilerimiz de bunu hissediyor ve görüyoruz. Ve bunda elbette Alman medyasının da etkisi çok büyük. Bu gerginliğin daha fazla uzamasını da istemiyoruz. Bu konuda devlet büyüklerimiz de biraz dikkatli olmalıdırlar. Zira biz burada yaşıyoruz ve problemlerimiz de Alman makamları çözecek” dediler.

PKK ve NSU KONUSU

ATİB’li Türk kadınları yaşadıkları semte bir süpermarket eksikliğinin olduğuna değinerek: “Almanya’nın PKK konusundaki tavrını anlayamıyoruz. Bitmek tükenmek bilmeyen NSU davaları artık ilgimizi çekmiyor. Zira  ciddiyetlerinden şüphe ediyoruz.  Gençlerimiz kimlik sorunu çekiyor ve bu da bizi ilerisi için endişelendiriyor” dediler.

Bremen Eyalet parlamentosundaki CDU’lu milletvekili Dr. Oğuzhan Yazıcı: “Türk bayanlarının  ziyareti ve gündeme getirdiği sorular beni ziyadesiyle memnun etti. Kendilerine teşekkür ediyor ve bunun devamının gelmesini diliyorum” dedi.

 

Yorumlar

tüm yorumlar