Eğitim gönüllülerine yeni yuva

Gelsenkirchen TAYSD şimdi daha güçlü Türkiye’ye yönelik eğitim faaliyetleriyle tanınan Türk-Alman Yardım Sevenler Derneği (TAYSD), Gelsenkirchen’de yeni yerine taşındı. İslam KARAOSMANOĞLU / GELSENKİRCHEN (TR Haber) ...

Eğitim gönüllülerine yeni yuva

Gelsenkirchen TAYSD şimdi daha güçlü

Türkiye’ye yönelik eğitim faaliyetleriyle tanınan Türk-Alman Yardım Sevenler Derneği (TAYSD), Gelsenkirchen’de yeni yerine taşındı.

İslam KARAOSMANOĞLU / GELSENKİRCHEN (TR Haber)

MERKEZİ Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde olan Türk-Alman Yardım Sevenler Derneği kısa adıyla TAYSD kalabalık bir davetli grubunun katılımıyla  Gelsenkirchen’in Schalke semtinde  Schalker sokağında 155 numarada  yeni lokaline taşındı.

Türkiye’ye yönelik eğitim ve burs faaliyetleriyle tanınan Türk-Alman Yardım Sevenler Derneğinin (TAYSD) açılışına Gelsenkirchen Belediye çalışanları,  KRV’deki Türk  STK başkanları ve çok sayıda vatandaş topluluğu katıldı.

Başkan Necmiye Öztürk açılış kurdelesini keserken yaptığı konuşmada: „Tam 10 yılı aşkın bir süreden beri faaliyet gösteriyoruz.

Bizim dernek olarak önceliğimiz elbette ki eğitim. Yapılan tüm faaliyetlerden elde ettiğimiz geliri eğitime yatırıyoruz. Her yıl  Türkiye’nin dört bir yanında çeşitli üniversitelerde öğrenim gören  yaklaşık 20 öğrenciye burs veriyoruz.

Tüm yapılan bu güzel işler bir ekip işidir. Sizlerin katılımı ve bağışlarıyla bunları gerçekleştiriyoruz. Biz de TAYSD olarak elbette her geçen gün büyüyoruz. Eski dernek lokalimiz küçük geldiği için yeni yerimizi tuttuk ve bugün sizlerin katılımıyla hizmete açıyoruz. Destek veren ve açılışımıza gelen tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz“ dedi.

Açılıştan sonra TAYSD’nin yeni yuvasında Türk ve Alman davetliler imece usulüyle yapılan Türk mutfağının leziz ürünlerini tadıp, günün geç saatlerine kadar neşe içinde sohbet ettiler.

Yorumlar

tüm yorumlar