Yazarımız Gülsen Birdal’ın Acı Günü

Prof. Dr. Türker  Birdal  Ebediyete  Göçtü   Tevfik KARA /ANKARA /TR Haber) GAZETEMİZ TÜRK HABER yazarlarından ve Ankara temsilcimiz Gülsen Birdal’ın eşi Prof. Dr. İnşaat Yük. Mühendisi T&u...

Yazarımız Gülsen Birdal’ın Acı Günü

Prof. Dr. Türker  Birdal  Ebediyete  Göçtü

 

Tevfik KARA /ANKARA /TR Haber)

GAZETEMİZ TÜRK HABER yazarlarından ve Ankara temsilcimiz Gülsen Birdal’ın eşi Prof. Dr. İnşaat Yük. Mühendisi Türker Birdal 71 yaşında tedavi gördüğü  Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesinde vefat etti.

Tam 1 buçuk yıldan beri akciğer kanseri teşhisiyle tedavi gören  Prof. Dr. Türker Birdal’ın vefatıyla ilgili olarak eşi, gazetemiz yazarlarından ve eski TBMM çalışanı Gülsen Birdal: ” Eşim diye söylemiyorum ama gerçekten hayatı boyunca  hiç kimseyi kırmayan, dünyalar tatlısı ve dolu dolu bir insandı.

Bir buçuk yıldan beri tedavisi devam ediyordu. Daha fazla direnemedi ve hayata  veda etti. Eşimin tedavisi esnasında bizi ziyaretleriyle yalnız bırakmayan tüm eş, dost ve akrabalarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç Dr. Göktürk Fındık, Prof. Dr. Şükran Atikcan ve tüm hastane personeline de  BİRDAL Ailesi olarak şükranlarımızı sunuyorum.

Dört dörtlük bir tedavi süreci uyguladılar. Ulu önderimiz M. Kemal Atatürk’ün ‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’ sözünün  doğruluğuna tekrar inandım. Eşimin vefatından sonra defin işlemlerinde bizi yalnız bırakmayarak acımızı paylaşan  tüm dostlarımıza da TEŞEKKÜRLER. İyi ki varsınız” dedi.

Prof. Dr. Türker Birdal göz yaşları arasında Ankara Gölbaşı Mezarlığında toprağa verildi. Biz de TÜRK HABER Yazı Ailesi olarak   merhuma ALLAH’tan rahmet, Birdal Ailesine sabır diliyoruz.

Yorumlar

tüm yorumlar