KALEMBAŞI uyum adına 25 yıldan beri BAŞKANLIK yapıyor

Kültür değişime ve gelişime açık olmalıdır     Lennestadt kentinde Belediyenin bünyesinde faaliyet gösteren Uyum Çalışma Grubu 25. Yılını kutlarken aralıksız çeyrek asırdan beri başkanlık yapan Zonguldak-&Ccedi...

KALEMBAŞI uyum adına 25 yıldan beri BAŞKANLIK yapıyor

Kültür değişime ve gelişime açık olmalıdır

 

 

Lennestadt kentinde Belediyenin bünyesinde faaliyet gösteren Uyum Çalışma Grubu 25. Yılını kutlarken aralıksız çeyrek asırdan beri başkanlık yapan Zonguldak-Çaycumalı Nedim Kalembaşı ödüllendirildi.

Tevfik  KARA/LENNESTADT(TR Haber)

ALMANYA’nın Lennestadt kentinde Belediyenin bünyesinde faaliyet gösteren Uyum Çalışma Grubu 25. Yılını kutlarken aralıksız çeyrek asırdan beri başkanlık yapan Zonguldak-Çaycumalı Nedim Kalembaşı  Olpe Bölge Kaymakamlığı tarafından ödüllendirildi.

Belediye binasında yapılan çeyrek asırlık kutlama töreninin açılışını Lennestadt Belediye Başkanı Stefan Hundt yaptı. Daha sonra söz alan Nedim Kalembaşı: “ yıllarca önce bölgedeki insanımızın uyumunu kolaylaştırmak ve uyum adına projeler gerçekleştirmek için kurulan Uyum Çalışma Grubu tam 25 yılı devirdi. Çok güzel projelere imza attık. Elbette ki bu bir ekip işidir. Bu süreçte bizi destekleyen ve beraber çalışan  kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Olpe Bölge kaymakamı Frank Beckenhoff, Nedim Kalembaşı’nın çalışmalarını övdükten sonra kendisini  kapalı bir zarfla ödüllendirdi. Daha sonra günün konuğu  Dr. Mohammad Heidari uyum konusunda bir konuşma yaptı. Dr. Heidari: “Çok çeşitlilik ve farklılık problem olarak değil zenginlik olarak görülmelidir. Almanya göçmen ülkesi olduğu için kültürü de değişime ve gelişime açıktır. Artık dünya hızla globalleşiyor . Bu yüzden her ülkenin değişime ve gelişime açık olması gerekir. Bu konuda tutucu olan ulusların işi gelecekte daha zordur. Eğitim, kültür ve uyum adına 25 yıldan beri çalışma yapan Nedim Kalembaşı ve ekibini tebrik ediyorum” dedi.

Proğram arasında sonunda saz ve gitar eşliğinde müzik icra edildi. Almanlara İzmir Marşı söyletildi.

Yorumlar

tüm yorumlar