YANLIZLIK ATEŞİ

Belirli belirsiz bir ümit bile insanlara çok fayda getirir. Yaşamımızı hep daha iyiye hep daha güzele daha refaha kavuşmak için planlamaz mıyız? Ailemizin içindeki ve dışardaki kişiler ile beşeri ilişkilerimiz hayatımızın Rotasında g&uu...

Belirli belirsiz bir ümit bile insanlara çok fayda getirir. Yaşamımızı hep daha iyiye hep daha güzele daha refaha kavuşmak için planlamaz mıyız?

Ailemizin içindeki ve dışardaki kişiler ile beşeri ilişkilerimiz hayatımızın Rotasında güllük gülistanlık bir yola huzura veya taşlık engebeli tümsekli çukurlu yollara çevirebilir. Bunların hangisini seçmek ise bizlerin elinde.

İlişkilerimizi sımsıcak tutup egolarımızın tatmini için başkalarını ezmeden üzmeden alavere dalavere sadakatsizlik yapmadan samimi davranışlar ile mesut mutlu yaşamak mümkün.  

Kaygıların soğuk rüzgârları, mutsuzluk, karamsarlığın ayazı altında kalmayalım.

Çok insan mükemmel olmayabilir. Genel anlamda ortak noktalarda buluşmak hoşgörülü olmakla ikili ilişkilerde sıcak ortamlar yaratmak her daim mümkün.

Bunlar benim de bir anda vardığım gerçekler olmadı tabii, edindiğim tecrübeler, yanıldığım- yaptığım hatalarım ve insanlardan gördüğüm hayal kırıklarım ile beni ben yaptı. Yaşama daha az üzüntüyle devam etmek için değişim şart.

Bazen iyi niyetimden karşımdaki insanların dünyanın en tehlikeli kişileri olduğunu fark edemiyordum. Şimdi daha temkinli davranıyorum, daha az üzülüp daha çok mutlu oluyorum.

Adım Gül hep hayatım boyunca Gülmek istedim. Kimi zaman üzüldüm kendimi çok yalnız hissettim içimde YANLIZLIK ATEŞİ yandı durdu. Dalları kırılmış bir ağaç gibi, esen rüzgâr ile savrulmuş dökülmüş yapraklar gibi kendimi hissettiğim anlar da oldu. Ayıp olur diye tepkileri içime gömdüm, öfkemden deliye dönsem se kırgınlıklarımı içime attım.

Ve artık Beynim beni kontrol etmiyor ben beynimin kontrolünü elime aldım. Hayat Rotasının direksiyonunda olunca üzüntülü yollara sapmıyorum. Endişe kaygı huzursuzluk yerine sizde deneyin bakın daha güzel bambaşka bir hayatın kapılarını aralıyorsunuz.

Size iyi gelen düşüncelerle, iyi gelen insanlar ile beraber olun.

Bir yudum Kahvenin, bir yudum Çayın, bir kaşık Çorbanın daha anlamlı tatlarına varın.

Yorumlar

tüm yorumlar