Talha Uğurel, Abdülhamit ve Kudüs’ü anlattı

Amstardam’da  Abdülhamit ve Kudüs konferansı   Tarihçi-yazar Talha Uğurel,  Sumud Hollanda teşkilatının davetlisi olarak Amstardam’da 1300 kişiye konferans verdi.   AMSTARDAM (TR Haber) FİLİSTİN  ve Ku...

Talha Uğurel, Abdülhamit ve Kudüs’ü anlattı

Amstardam’da  Abdülhamit ve Kudüs konferansı

 

Tarihçi-yazar Talha Uğurel,  Sumud Hollanda teşkilatının davetlisi olarak Amstardam’da 1300 kişiye konferans verdi.

 

AMSTARDAM (TR Haber)

FİLİSTİN  ve Kudüs davasına sahip çıkmak için kurulan Sumud Derneğinin Amstardam’daki Rhone Events salonunda organize edilen konferansta tarihçi -yazar Talha Uğurel’i yaklaşık bin 300 kişi dinledi.

Tarihçi-yazar Talha Uğurel: „2. Abdülhamit hayatı boyunca siyonizmle mücadele etti. Kudüs onun milli davasıydı. İslam’da Mekke ve Medine kadar Kudüs’te önemlidir. Ancak Kudüs’ün bugünkü hali ortada. Zaten Kudüs’ün hali de İslam alemini tariff ediyor. Tüm islam alemi Kudüs için birleşmeli ve Kudüs’e sahip çıkmalıdır. Bizim yapamadığımızı maalesef  hıristiyanlar yapıyor. Kudüs ve Filistin halkı Osmanlı’nın bilhassa da 2. Abdülhamit’in verdiği mücadeleyi biliyor ve takdir ediyor.

Aynı mücadeleyi Türkiye’den de bekliyor. Tüm İslam alemi Kudüs davası için ortak bir strateji belirlemeli ve ortak bir duruş sergilemelidir” dedi.

Yazar konferansın sonunda kendine yöneltilen soruları da karşılıklı hasbihal edercesine cevaplandırdı. Konferans  Sumud yöneticilerinin ikramlarıyla son buldu.

Yorumlar

tüm yorumlar