Göppingen’deki örnek birlik ödüllendirildi

Kızılhaç’tan Vedat Dağ’a altın madalya Almanya’nın Göppingen şehirinde Türk STK’larının birleşmesiyle kurulan Türk Dernekler Birliği (GTDB) Alman Kızılhaç teşkilatı tarafından hem geliştirdiği projeler hem de yardı...

Göppingen’deki örnek birlik ödüllendirildi

Kızılhaç’tan Vedat Dağ’a altın madalya

Almanya’nın Göppingen şehirinde Türk STK’larının birleşmesiyle kurulan Türk Dernekler Birliği (GTDB) Alman Kızılhaç teşkilatı tarafından hem geliştirdiği projeler hem de yardım ve kan bağışları nedeniyle başkan Vedat Dağ nezdinde ödüllendirildi.

Tevfik KARA /GÖPPİNGEN (TR Haber)

Göppingen’deki Kızılhaç binasında yapılan törene yaklaşık 150 kişilik bir davetli grubu katıldı. Kızılhaç başkanı ve aynı zamanda Baden-Württemberg Eyalet Milletvekili olan  Peter Hofelich’in açılış konuşmasıyla başlayan törende Vedat Dağ’la birlikte üç kişi daha yaptıkları çalışmalardan dolayı ödüllendirildiler.

Göppingen Türk Dernekler Birliği (GTDB) başkanı Vedat Dağ ise: “Yedi yıl önce kentimizdeki Türk derneklerinin bir araya gelmesiyle oluşturduğumuz üst kurul çok başarılı proje ve çalışmalara imza attı. İşte bu çalışmalardan dolayı Göppingen Kızılhaç’ı bizi ödüle layık gördü. Çalışmalarımızdan bazılarını örnek teşkil etmesi amacıyla şöyle sıralayabilirim; sosyal yardım, yaşlılara yönelik evde bakım ve huzur evi  çalışması, ilk yardım, kan ve kemik iliği bağış kampanyaları, uluslararası kahvaltı ve yine kültürlerarası iftar proğramları. Yaptığımız çalışmalarla ödüle layık görüldük ama bu bir ekip işidir.

Ekip çalışması olmasa biz bu ödülü alamazdık. Zaten ben de bu ödülü Türk Dernekler Birliği adına kabul ettim” dedi.

Yorumlar

tüm yorumlar