Tarihi kilisede modacı Cemil İpekçi rüzgarı

Arnhem Kilisesi bu kez ayin için değil defile için kapılarını açtı Ünlü moda tasarımcısı Cemil İpekçi, Hollanda’nın Arnhem kentinin Eusebius Kilisesinde üç gün devam eden bir defile gerçekleştirdi. A...

Tarihi kilisede modacı Cemil İpekçi rüzgarı

Arnhem Kilisesi bu kez ayin için değil defile için kapılarını açtı

Ünlü moda tasarımcısı Cemil İpekçi, Hollanda’nın Arnhem kentinin Eusebius Kilisesinde üç gün devam eden bir defile gerçekleştirdi. Asya Moda Haftası adı altında organize edilen defilenin Anadolu Koleksiyonu izleyenler tarafından çok beğenildi.

Tevfik KARA / ARNHEM (TR Haber)

HOLLANDA’nın Arnhem kentinde ki Eusebius Kilisesinde üç gün devam eden Asya Moda Haftasında (AFWEU) Cemil İpekçi rüzgarı esti. Türkiye’yi temsilen Cemil İpekçi’nin katıldığı defileye; Endonezya, Fas, Hollanda, İtalya, Gana, Kazakistan, Tayland ve Ukraynalı tasarımcılarda katılarak ürünlerini modayı yakından takip edenlerin beğenisine sundular.

Arnhem’deki tarihi kilisenin kapıları bu kez ayin için değil moda defilesi için açıldı. Asya Moda Haftası’na Anadolu Koleksiyonu adıyla katılan Cemil İpekçi gerek tasarımı gerek rengarenk kostümleriyle  bilhassa da bayanlar tarafından ilgi görüp bol alkış aldı.

Defileden sonra açıklama yapan Cemil İpekçi: “Hollanda’ya 1966 yılından beri öğrencilik yıllarımdan itibaren gelip gidiyorum ve bu ülkeyi seviyorum. Ben Cemil İpekçi olarak buraya aslında birşey almak için değil Hollanda’nın zengin kültürüne nasıl katkı yapabilirim ve buradan ülkeme ne götürebilirim diye  geliyorum. Koleksiyonum gerek tasarımı, gerek renkleri ve özel kumaşlarıyla Anadolu’nun ta kendisini temsil ediyor.

Lale’nin çıkış yeri Anadolu topraklarıdır ancak Lale’ye kimlik kazandıran da Hollanda’dır. Lale bizzat Allah’ı temsil ediyor. Bu kutsal çiçek iyi incelenirse her iki yanda kollarını açmış Allah’a dua ediyor gibi duruyor.  Avrupa’daki vatandaşlarımız yaşadıkları ülkelerde eğitime önem versinler ve hem yaşadıkları ülkelerin hem de Türkiye’nin üretimine katkıda bulunsunlar” dedi.

 

Yorumlar

tüm yorumlar