Türk dönerciler Avrupa’da KAHRAMAN oldular

Canları Pahasına Belediye Başkanını Kurtardılar   Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya  (NRW) Eyaletinin Altena şehirindeki  Türk lokantasında bıçaklı saldırıya uğrayan Belediye Başkanı Dr. Andreas Hollstein’ı  Abdullah Demir...

Türk dönerciler Avrupa’da KAHRAMAN oldular

Canları Pahasına Belediye Başkanını Kurtardılar

 

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya  (NRW) Eyaletinin Altena şehirindeki  Türk lokantasında bıçaklı saldırıya uğrayan Belediye Başkanı Dr. Andreas Hollstein’ı  Abdullah Demir ve oğlu Ahmet Demir canları pahasına kurtarınca Avrupa’da KAHRAMAN oldular.

 

Haber: Tevfik KARA

Fotoğraf: Hatice  SÜER /ALTENA (TR Haber)

ALMANYA’nın Kuzey Ren Vestfalya (NRW) Eyaletinin tel sanayisi ve kalesiyle ünlü şehiri Altena’da döner büfesi işleten Urfalı Abdullah Demir ile oğlu Ahmet Demir, Belediye Başkanı Dr. Andreas Hollstein’ı canları pahasına bıçaklı saldırıdan kurtarınca tüm Avrupa genelinde KAHRAMAN ilan edildiler.

 

 

TEREDDÜT ETMEDEN  YARDIMA KOŞTUM

İlk andaki şaşkınlığı geçtikten sonra hemen olaya müdahale eden Ahmet Demir şöyle devam etti: “Kısa bir şaşkınlık ve şok devresi geçirdikten sonra hemen tezgahın arkasından koşup saldırgana arkadan sarılıp engellemeye çalıştım.

Biz boğuşurken babam da bizi görüp koştu. Oda saldırganın elindeki bıçağı almaya çalışıyordu. O boğuşma esnasında babamın sağ baş parmağı kesildi. Bizi boğuşurken gören annem hemen yan taraftaki polise haber vermiş. Ama onlar gelmeden biz olayı kontrol altına alıp, saldırganı etkisiz hale getirmiştik. Polis gelince olay tamamen kontrol edildi. Başkan Dr. Hollstein boynundaki tek bıçak darbesiyle kurtuldu.”

TEDAVİLER YAPILDI

Olaydan sonra  Belediye Başkanı Dr. Andreas Hollstein ve Türk dönercilerin tedavileri ayakta yapıldı ve taburcu edildiler. Dr. Andreas Hollstein kendisini ölümden kurtaran Türk dönercilerine bir buket çiçek alıp bizzat teşekkür etti.

SALDIRGAN MÜLTECİ POLİTİKASI KARŞITI

Daha sonra 56 yaşındaki saldırganın mülteci politikasına karşı olduğu ve bu yönde konuşup yazılı paylaşımlar yaptığı açıklandı. Dr. Andreas Hollstein ise şehir olarak kapasitelerinin üzerinde mülteci kabul etmeleri ve onların tekrar sosyal hayata döndürülmesi konusunda yaptığı çalışmalarla tanınıyor.  Geçtiğimiz Mayıs ayında ise bizzat Başbakan Angela Merkel tarafından ödüllendirilmişti.

KAHRAMAN İLAN EDİLDİLER

Altena şehir merkezinde döner büfesi işleten  Abdullah ve Ahmet Demir ise Avrupa’da günün kahramanı oldular. Tüm görüntülü ve yazılı basın mensupları Altena’ya akın ederek baba ve oğul ile röoprtaj yaptılar. Bizzat Başbakan Merkel’de arayarak teşekkür etti.

 

 

Yorumlar

tüm yorumlar