Azı karar çoğu zarar

Çoğu şeyde olduğu gibi  sağlığımızıda  başkalarının ellerine teslim etmenin sonuçlarını yaşıyoruz..  Sağlık sorunlarımızın ana kaynağını bulmak yerine hastalık hakkında bilgilendirilmek yerine elimize bir torba ilaç kıstırılıp baştan ...

Çoğu şeyde olduğu gibi  sağlığımızıda  başkalarının ellerine teslim etmenin sonuçlarını yaşıyoruz..  Sağlık sorunlarımızın ana kaynağını bulmak yerine hastalık hakkında bilgilendirilmek yerine elimize bir torba ilaç kıstırılıp baştan savılıyoruz. Bugün hastalıkların çoğunun vücuttaki ağır metallerin fazlalığından kaynaklandığı kanıtlanmış durumda. 2011 yılında Amerikada 7337 ağır metal zehirlenmesi rapor edilmiş.

Bu ağır metaller ( kurşun, cıva,kadminyum, aliminyum,çinko, bakır, krom, nikel, siyanür, arsenik, kobait, uranyum, magnezyum, manganez, çinko) böbrek yetmezliğinden tutun  romatizma,depresyon, Alzheimer, sebebi anlaşılamayan unutkanlık, parkinson, bunama, multiple skleroz, konsantrasyon bozukluğu, kas ve eklem ağrıları, çocuk sahibi olamama, sürekli grip ve nezleye yakalanma, tekrar eden kansızlık problemine sebep olabilmekteymiş.  Kurşun zehirlenmesine maruz kalanlarda  psikiyatrik problemler gözlemlenmiş.

Bu ağır metaller, amalgam(cıva )diş dolgusunda  teflon ve seramik tavalarda(silisyum), alüminyum folyolarda ( alüminyum) sigarada (kadminyum) bazı şampuan ve sabunlarda,aşılarda, deniz ürünlerinde özellikle kirli suda büyüyen midyede, ucuz giysilerde özellikle önü plastik baskılı tişörtlerde, floresan ampüllerde, soluduğumuz  havada içtiğimiz suda bol miktarda bulunmaktaymış.

Alternatif tıp konuyu ele almış durumda.  Çeşitli tahliller sayesinde vücuttaki ağır metal seviyesi ölçülebiliyor ve değişik yöntemlerle bu metalleri vücuttan atılabiliyor.

Biz bile kendi sağlığımızı bu kadar ihmal edip önemsemezken doktorlarıda fazla suçlamamalıyız belki , o yüzden bir an önce kendi sorumluluğumuzu üstlenip ele almak en doğrusu .

 

 

Yorumlar

tüm yorumlar