Dinslaken'deki gençliğin artık AKADEMİSİ var

Dinslaken Selimiye Camii Gençlik Akademisi Açıldı Yılmaz ADIYAMAN/DİNSLAKEN (TR Haber) Dinslaken Lohberg DİTİB Selimiye Camii Gençlik Akademisi yapılan uzun süren bir tadilat sonrası açılışını gerçekleştirdi. Açılış ...

Dinslaken'deki gençliğin artık AKADEMİSİ var

Dinslaken Selimiye Camii Gençlik Akademisi Açıldı

Yılmaz ADIYAMAN/DİNSLAKEN (TR Haber)

Dinslaken Lohberg DİTİB Selimiye Camii Gençlik Akademisi yapılan uzun süren bir tadilat sonrası açılışını gerçekleştirdi. Açılış törenine vatandaşlardan yoğun ilgi vardı. Açılışa camii yönetimi, camii din görevlisi, çocuklar ve aileler katıldı. Açılış dualar okunarak kurdela kesimi ile gerçekleşti.

“Gençlerimize çok önem veriyoruz”

Açılışta konuşma yapan camii Başkanı Özkan Yıldız; “Buranın tadilatında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah gençlerimizin güzel ve mutlu olacakları buluşma adresi olur. Mevcut olan gençlik lokalimizi genişlettik ve yeniden dizayn ettik. Çünkü biz gençlerimize çok önem veriyoruz ve diyoruz ki gençliği olmayan toplumların geleceği de olmaz. Bu nedenle onlara mekanlar, imkanlar, sunuyoruz ve onların bu sayede camii etrafına toplanıp toplumumuza faydalı insan olarak yetişmelerini arz ediyoruz.

Gençlerimizi Dini ve Kültürel alanda olmak üzere, her alanda yetiştirmek istiyoruz. Onun için abi kardeş Projemizle ev derslerinde yardımcı olmak istiyoruz ve aynı şekilde okulda başarılı olmaları için özel ders (Nachhilfe) kurslarımız devam etmektedir. Bu vesileyle tekrardan tüm gençlerimizi camii’nin altındaki gençlik lokaline davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Gençlere maddi ve manevi destek”

Camii yönetimden Adem Duysak; “Her zaman gençleri destekliyoruz, arkasındayız, yanlarındayız onlar bizim geleceğimiz. Gençlere maddi ve manevi ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Yaklaşık 2 sene gençlerimizin yeri yoktu, faaliyet gösteremedik. Çoğu gençlerimizi bu sebepten dolayı kaybettik. Buranın tadilatını hepimiz genci, yaşlısı, yöneticisi gönüllü ve el birliğiyle yaptığımız için geciktik, herkesin kendine göre işi gücü var, bu işler gönül işleri yardım edenlerden Allah razı olsun. Bu saatten sonra önümüze bakacağız ve gençler için en iyisini yapacağız” diye konuştu.

“Gençlerle haşır neşir olmalıyız”

Gençlik Akademisi Başkanı Murat Doğan; “Burada gençlerle haşır neşir olmak, hem sevinçli gününde, hemde kederli gününde bir arada olmak. Gençler evden çıktığında nereye gidebilirim, nerde eğlene bilirim sorusu olmayacak. Boş zamanında camii’nin gençlik lokalinde olacak. Burada her türlü faaliyeti yapmaya çalışacağız. Çok şükür herşeyimiz var. Ondan ziyade burada gençlerle sohbetler, hafta sonu programlar yapmak. Nedir geziler düzenlemek, futbol oynamak, balık avlamak buna benzer çok faaliyetler yapmak. Başta dediğim gibi en önemlisi gençlerle iç içe olmalıyız. Birde tadilata lokalimizin inşaatı için yardım eden ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.

 

“Gençlik lokaline adapte olmak”

Camii gençlik sorumlusu Ali Temel; “Bizim bir hedefimiz de camii’nin futbol takımının 200’e kadar, gençlerini buraya adapte etmek istiyoruz. Buluşma noktaları burası olmalarını sağlayacağız. Gelsinler çaylarını, kahvelerini içsinler buraya alışsınlar, burada sohbet etsinler. Bizim kapımız herkese açıktır. Buradan kimseye zarar gelmez” şeklinde konuştu.

Yorumlar

tüm yorumlar