Hollanda’yı Birleştiren Yeni Yıl Buluşması

Bekir Karaaslan Arnhem Bölgesinde Yılın İşadamı Arnhem Türk Girişimciler Derneğinin kenteki botanik bahçede organize ettiği yeni yıl resepsiyonu Hollanda iş dünyasını buluşturdu. Genç girişimci Bekir Karaaslan yılın işadamı ilan edildi. ...

Hollanda’yı Birleştiren Yeni Yıl Buluşması

Bekir Karaaslan Arnhem Bölgesinde Yılın İşadamı

Arnhem Türk Girişimciler Derneğinin kenteki botanik bahçede organize ettiği yeni yıl resepsiyonu Hollanda iş dünyasını buluşturdu. Genç girişimci Bekir Karaaslan yılın işadamı ilan edildi.

Abdülkadir KARAOSMANOĞLU/ ARNHEM(TR Haber)

MERKEZİ Hollanda’nın Arnhem kentinde olan Arnhem Türk Girişimciler Derneğinin (TOV) geleneksel yeni yıl resepsiyonu büyük bir katılımla botanik ve hayvanat bahçesinin etkinlik salonunda gerçekleştirildi.

İŞ DÜNYASI ve STK TEMSİLCİLERİ BULUŞTU

Arnhem botanik ve hayvanat bahçesinin etkinlik/konferans salonunda organize edilen geleneksel yeni yıl resepsiyonu adeta Hollanda iş dünyası ile STK temsilcilerini buluşturdu. Her iki kesimin temsilcileri hem özlem giderdiler hem de sohbet edip, fikir alışverişinde bulundular.

SUNUMU AVUKAT  KİLLİ YAPTI

Yaklaşık 250 kişilik seçkin davetli grubunun izlediği etkinliğin sunumunu Arnhem’de hukuk ofisi bulunan Hüsniye van Beek Killi Hollandalı bir bayanla birlikte sadece Hollandaca olarak yaptılar. Oysa gönül isterdiki araya güzel Türkçe dili de serpiştirilsin, hem Türkçe hem de Hollandaca konuşulsun. Dört dörtlük gecenin tek negatif tarafı sunumun sadece Hollandaca olmasıydı. Oysa çift dillilik bir zenginliktir.

KONUŞMACILARIN ORTAK PAYDASI  ARNHEM

Yeni yıl resepsiyonunda TOV Başkanı Aziz Zeyrek, Belediye Başkanı Ahmed  Marcouch, Deventer Başkonsolosluğundan İlyas Çetin ve TOV yönetim kurulu üyesi Yıldırım Usta birer konuşma yaparak; Arnhem, TOV, girişimcilik ve uyum konularına değindiler.

BEKİR KARAASLAN YILIN İŞADAMI

TOV’un geleneksel olarak her yıl organize ettiği yeni yıl buluşmasında Bekir Karaaslan yılın işadamı seçildi. Plaket ve çiçekten oluşan  ödülünü bizzat Arnhem Belediye Başkanı Ahmed Marcouch takdim etti. Genç işadamının oldukça heyecanlı ve mutlu olduğu gözlemlendi.

YENİ ÜYELERE ROZET TAKILDI

Elbette böyle bir gecede TOV yeni üyeler kazanmalıydı ve kazandı da. Arnhem Türk Girişimciler Derneğine üye olan işkadını ve işadamlarına TOV Başkanı Aziz Zeyrek bizzat rozetlerini takarak “Ailemize Hoşgeldiniz” dedi.

MÜZİK EŞLİĞİNDE İKRAM

Arnhem’deki yeni yıl buluşması TOV ikramıyla son buldu. Botanik ve hayvanat bahçesinin restaurant bölümünde davetlileremüzik eşliğinde açık büfe ikramda bulunuldu. Katılımcılar hem kendilerine ikram edilen leziz yemek çeşitlerini tadarken hem de koyu bir sohbete daldılar.

 

Yorumlar

tüm yorumlar