Devlet Essen Bölgesini Hatırladı

Essen Eğitim Ataşeliğine Mehmet Fikret Arargüç atandı Uzun bir süreden beri boş olan Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliğine Mehmet Fikret Arargüç atandı. ESSEN (TR Haber) UZUN yıllardan beri boş olan ve  vekaleten yürü...

Devlet Essen Bölgesini Hatırladı

Essen Eğitim Ataşeliğine Mehmet Fikret Arargüç atandı

Uzun bir süreden beri boş olan Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliğine Mehmet Fikret Arargüç atandı.

ESSEN (TR Haber) UZUN yıllardan beri boş olan ve  vekaleten yürütülen Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliğine Doç Dr. Mehmet Fikret Arargüç (47)  atandı. Mehmet Fikret Arargüç’ün Eğitim Ataşeliğine asaleten atanması bölgede sevinçle karşılandı.

Yeni Essen Eğitim Ataşesi Mehmet Fikret Arargüç ilk demecini TR Haber Ajansına verdi.  17 Ocak itibariyle göreve başlayan  yeni ataşe : “Aslen Erzurumluyum  ve  Ocak 2018’den itibaren Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliğine  tayin edildim.

Erzurum Atatürk Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü öğretim bölümü görevlisiyim ve aynı  zamanda Almanca’da biliyorum.  İlk diplomatik görevim Essen bölgesinde  olacak. Yurtdışındaki Avrupalı Türklerin problemlerini gayet iyi biliyorum ve görev sürem içinde bölgemde çok verimli bir çalışma yapmak hedefim. Tabi ki Türkçe konusu  birinci sırada yer alıyor” dedi.

Yorumlar

tüm yorumlar