Etki sizden destek bizden

İşte Karadenizli Diplomat Farkı; Yeni Başkonsolos Vatandaşı Çay İçmeye Davet Etti   Essen Başkonsolosu Şener Cebeci resmen göreve başlaması nedeniyle  bölgesindeki Türk STK temsilcileriyle tanışma toplantısı düzenled...

Etki sizden destek bizden

İşte Karadenizli Diplomat Farkı;

Yeni Başkonsolos Vatandaşı Çay İçmeye Davet Etti

 

Essen Başkonsolosu Şener Cebeci resmen göreve başlaması nedeniyle  bölgesindeki Türk STK temsilcileriyle tanışma toplantısı düzenledi ve destek sözü verdi.

 

Abdülkadir KARAOSMANOĞLU/ ESSEN (TR Haber)

ESSEN Başkonsolosluğunda resmen göreve başlayan Şener Cebeci ilk iş olarak görev bölgesindeki Türk STK temsilcilerini konsolosluğa davet ederek hem onlarla tanıştı hem de gösterecekleri etkili çalışmalarda destek sözü verdi. Hatta çay içmeye bile kapılarının açık olduğunu söyledi.

Başkonsoloslukta gerçekleşen toplantıda  en çok Türkçe dili ve gençliğe vurgu yapıldı. Evsahibi Şener Cebeci: “Dünyanın en etkili güçlerinden birisi de STK gücüdür. Bunu doğru zamanda ve gerektiği şekilde kullanırsak çok etkili olur. Bu bilinçle ilk iş olarak sizlerle tanışmak, birebir problemleri dinlemek ve çözümüne katkı yapmak istedim. Önümüzdeki süreçte sizler proje geliştirip, etkili çalışmalar yaparsanız bizden sonuna kadar destek var. Her daim yanınızda olacağız” dedi.

1 OCAK’TA NÖBETİ DEVRALDI

1 Ocak 2018 itibariyle Essen Başkonsolosluğu görevini devralan Şener Cebeci sözlerine şöyle devam etti: “Tüm konsolosluk kadrolarımızla sizlere hizmet vermek için hazırız. Aslında 2017 Temmuz’undan itibaren buradaydım ancak Cumhuriyet Bayramı ve 15 Temmuz etkinlikleri dışında görevim nedeniyle konsoloslukta pek bulunamadım. Ancak sizlerden yoğun bir görüşme ve fikir alış verişinde bulunma talebi gelince toplu olarak böyle bir davetin daha yerinde olacağını düşündüm. Katılımınız için ayrıyeten teşekkür ediyorum. Bundan sonra daha sık sık biraraya geleceğiz” dedi.

TÜRKÇE  GELECEĞİMİZ İÇİN  ÇOK ÖNEMLİ

Yeni Başkonsolos Cebeci Türk toplumunun olmazsa olmazları arasında yer alan Türkçe konusunda ise; “Türkçe konusu herkes gibi bizim için de öncelikli ve önemlidir. Bu anlamda eğitim çalışmasına ağırlık veren Türk dernekleri bizimde işimizi hafifletiyorlar. Türkçemizin gelecek nesillere öğretilmesi ve taşınması çok önemli.Dernekler olarak birbirinize daha  yakın olun ve ortak konularda birlikte hareket etmeye özen gösterin. Zira birlikten güç doğar. Her konuda siz STK temsilcileriyle birlikte çalışmaya ve destek vermeye hazırız. Kapımızın her zaman sizlere açık olduğunu vurgulamak isterim. Randevuya gerek yok ancak gelmeden önce haber verirseniz boş dönmemiş olursunuz” dedi.

SICAĞI SICAĞINA MÜJDE VERDİ

Başkonsolos Şener Cebeci STK temsilcilerine verdiği tanışma kokteylinde bir de müjde vererek sözlerini şöyle noktaladı: “Uzun bir süreden beri boş olan Essen Başkonslosluğu Eğitim Ataşeliği kadrosu 17 Ocak 2018 itibariyle Doç. Dr. Mehmet Fikret Arargüç ile doldurulmuştur. Bölgemiz için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

TANIŞMA KOKTEYLİNE KİMLER KATILDI

Essen Başkonsolosluğunun üst katındaki toplantı binasında yapılan tanışma kokteyline; Avrupa Atatürkçü Düşünce Dernekleri Birliği (AADDB),  Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), Ruhr Veliler Birliği, Ruhr Türk Öğretmenler Derneği, Sosyal Aktif Türk İşadamları ve Akademisyenler Derneği (SATİAD), Dortmund Atatürkçü Düşünce Derneği, İslam Toplumu Milli Görüş (İGMG), Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD),  Dortmund Trabzonlular Derneği, Siegen Atatürkçü Düşünce Derneği, Werdohl Türk Veliler Birliği, Essen Ankaralılar Derneği ve daha bir çok Türk dernek temsilcileri  katıldılar.

Yorumlar

tüm yorumlar