Geleceğin yazarları yetiştiriliyor

Genç yazarlar  GALA akşamında buluştular Ruhr Havzasında yaşları 10 ile 20 arasında değişen,  eğtim ve öğrenimlerine devam eden çocular ve genç yazarların ortaklaşa çıkardıkları “Ben kimim ve nereden geliyorum?” ...

Geleceğin yazarları yetiştiriliyor

Genç yazarlar  GALA akşamında buluştular

Ruhr Havzasında yaşları 10 ile 20 arasında değişen,  eğtim ve öğrenimlerine devam eden çocular ve genç yazarların ortaklaşa çıkardıkları “Ben kimim ve nereden geliyorum?” isimli kitabın tanıtım galası yapıldı.

 

Abdülkadir KARAOSMANOĞLU/ ESSEN (TR Haber)

ALMANYA’nın Ruhr Havzasında yaşayan ve yaşları 10 ile 20 arasında değişen çocuklar ve gençlerden oluşan grubun Essen Gençlik dairesinin desteğiyle çıkardıkları “Ben kimim ve nereden geliyorum?” isimli kitabın tanıtım galası yapıldı.

Essen’deki Halk Yüksek Okulunda (Volkshochschule) yapılan gala akşamıyla ilgili olarak eğitimci ve ders kitapları yazarı Celal Aydemir: “Essen Gençlik Dairesinin desteğiyle yüze yakın Alman ve Türk gençlerinin ortaklaşa çıkardıkları ‘Ben kimim ve nereden geliyorum?’ isimli kitabın tanıtım galasında geleceğin yazarları birbirleriyle tanışıp, fikir alışverişinde bulundular. Genç yazarlar kitapta yer alan öykü ve şiirlerini okudular. Bu sene 13.sü yapılan etkinliğe olan ilgi gelecek açısından bizleri ümitlendirdi. Bizler eğitimciler olarak her zaman olnların yanındayız ve onların yazma isteği bizi gururlandırıyor. Bu gençlerin arasından gelecek 50 yıla damgasını vuracak genç yazarlar çıkacağından kuşkum yok” dedi.

Gala akşamına kitapta öykü ve şiirleri yayınlanan; Aleyna Pamuksuz, Melisa Çelik, Ayça Alkan, Zeynep Altunbaş, Melis Atalay, Dilara Çankaya, Sena Arslan, Eda demir, Simge Eyican, İlayda Göçen, Emin nam, Eda Muslubaş, Ehlinaz Yıldırm, Beyza sancar, Elif Sancar, Sude Özyurt ve  Berivan Olgun katıldılar. 

Yorumlar

tüm yorumlar