CHP’nin Avrupa’da ATEŞ Gibi Bir Gençliği Var

Geleceğin Sosyal Demokratları Strasbourg’da Buluştular STRASBOURG (TR Haber) Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP)  Avrupa Gençlik Kolları, Strasbourg Gençlik Kolları’nın ev sahipliğini yaptığı 4. Avrupa Gençlik Kolları Çalışta...

CHP’nin Avrupa’da ATEŞ Gibi Bir Gençliği Var

Geleceğin Sosyal Demokratları Strasbourg’da Buluştular

STRASBOURG (TR Haber) Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP)  Avrupa Gençlik Kolları, Strasbourg Gençlik Kolları’nın ev sahipliğini yaptığı 4. Avrupa Gençlik Kolları Çalıştayı’nda buluştu. Avrupa’nın dört bir yanından gelen gençlik kolları örgütlenmeleri geçtiğimiz hafta düzenlenen “Adalet ve Cesaret” Kurultayı’nı değerlendirip, 2019 seçim çalışmaları için kolları sıvadılar.

Düzenlenen çalıştay da Avrupa’daki Türk vatandaşlarımızın sorunlarını belirleyip, Türkiye’de seslerini daha fazla ve gerçekçi bir şekilde duyurmak, bu sebepten dolayı Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi ve Türkiye’deki gençlik kolları ile koordineli ve stratejik bir şekilde çalışmak gibi önemli kararlar alındı.

 

Genç sosyal demokratlar; Cumhuriyet Halk Partisi ilkelerine sahip çıkıp, cumhuriyetçiliği, halkçılığı, milliyetçiliği, laikçiliği, devletçiliği ve inkilapçılığı en iyi şekilde temsil etmek adına parti içi eğitimi güçlendirmeye karar verdiler.

Proğramın sonuna doğru  Afrin’de şehit olan askerlerimiz saygı ile anıldı, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dilendi.

 

Çoğunluğu üniversite ögrencilerinden oluşan Avrupa Gençlik Kolları bulunduğu

bölgelerin ve şehirlerin en iyi üniversitelerinde eğitimini sürdürmektedirler. Ulu

önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Avrupa’ya gönderilen talebelere çektiği telgrafta "Sizleri birer kıvılcım olarak gönderiyorum; alevler olarak geri dönmelisiniz.”demiştir. Bu söz Mustafa Kemal’in bu gençlere seslenişidir; ki o ses şu an yurtdışında Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarında yer alan ve eğitiminisürdüren her gencin kulaklarında çınlayan çok değerli bir sestir.

Strasbourg’daki çalıştaya şu gençlik teşkilatları katıldılar;

Cumhuriyet Halk Partisi Strasbourg Gençlik Kolları

Cumhuriyet Halk Partisi Ingiltere Gençlik Kolları

Cumhuriyet Halk Partisi NRW Gençlik Kolları

Cumhuriyet Halk Partisi Baden-Württemberg Gençlik Kolları

Cumhuriyet Halk Partisi Paris Gençlik Kolları

Cumhuriyet Halk Partisi Bordeaux Genlik Kolları

Cumhuriyet Halk Partisi Isviçre Gençlik Kolları

Cumhuriyet Halk Partisi Hollanda Gençlik Kolları

Cumhuriyet Halk Partisi Viyana Gençlik Kolları

Cumhuriyet Halk Partisi Berlin Gençlik Kolları

Yorumlar

tüm yorumlar