Avrupalı Türk Çocukları İstiklal Marşı İçin Yarıştı

Landshut’ta İstiklal Marşı Güzel Okuma Yarışması Bölge Finalı Büyük Bir Çoskuyla yapıldı Tevfik ŞENDÖL / Landshut (TR Haber) Münih Eğitim ateşeliği kapsamında,Landshut Okul aile birliği başkanı Nezahat EHLİZ'in ve La...

Avrupalı Türk Çocukları İstiklal Marşı İçin Yarıştı

Landshut’ta İstiklal Marşı Güzel Okuma Yarışması Bölge Finalı Büyük Bir Çoskuyla yapıldı

Tevfik ŞENDÖL / Landshut (TR Haber)

Münih Eğitim ateşeliği kapsamında,Landshut Okul aile birliği başkanı Nezahat EHLİZ'in ve Landshut Bölgesi Türkçe ve Türkçe Kültürü dersi öğretmeni Murat KAYHAN'ın katkıları ve desteğiyle, Landshut Ditib Camisi Derneğinin hizmetimize sunduğu salonda, İstiklal Marşı'mızı Güzel Okuma Yarışmasının Bölge Finali büyük bir coşku ve katılımla gerçekleştirildi.

Landshut Okul Aile Birliği Başkanı Nezahat Ehliz,’’Büyük bir çoşku ve yüksek katılımla gerçekleştirdiğimiz İstiklal Marşı’mızın Güzel Okuma Yarışmasının Bölge Finalı Münih Eğitim Ateşeliği kapsamında Landshut Okul Aile Birliği adına benim  ve Landshut Bölgesi Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Murat Kayhan’nın katkılarıyla ve Landshut DİTİB Camii derneğinin hizmetimize sunduğu salonda yapılmıştır.

İstiklal Marşı Güzel Okuma Yarışması Bölge Finalı programı esnasında Okul Aile Birliğinin hazırladığı ikramlar misafirlere sunuldu.’’diye Belirten Nezahat Ehliz,’’( Niederbayern )Aşağı Bavyera Bölgesinde görev yapan öğretmenlerin tamamı programa iştirak ettiler. Yarışmaya birinci sınıflardan 4, ikinci sınıflardan 7, üçüncü sınıflardan 6, dördüncü sınıflardan 2 ve altıncı sınıflardan 1 öğrenci olmak üzere toplam 20 öğrenci katıldı.

 Yarışma sonucunda 1. sınıflardan Beyza ÖZBEY, 2. sınıflardan Bahar DOĞAN, 3. sınıflardan İlayda ŞAHİN, 4. sınıflardan Esma TUNA ve 6. sınıflardan Havva TUNA finale katılmaya hak kazandılar.

Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, (Murat Kayhan, Alper Bozdoğanoğlu, Namık Bakır, Oya Bulut ve eşi İslam dersi öğretmeni Yusuf Bulut.) yardımlarını esirgemeyen derneklerimize, velilerimize, öğrencilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz..’’diye bilgilendirdi

Yorumlar

tüm yorumlar