Esila Fransızca okuma yarışmasında okul 1.si oldu

Esila’nın hedefi 4 dilli olmak    Oelde Thomas-Morus Lisesinin 7. Sınıf öğrencisi Esila Cin, Fransızca okuma yarışmasında önce sınıf sonra da okul birincisi olarak tüm dikkatleri üzerine çekti. Abdülkadir ...

Esila Fransızca okuma yarışmasında okul 1.si oldu

Esila’nın hedefi 4 dilli olmak

 

 Oelde Thomas-Morus Lisesinin 7. Sınıf öğrencisi Esila Cin, Fransızca okuma yarışmasında önce sınıf sonra da okul birincisi olarak tüm dikkatleri üzerine çekti.

Abdülkadir  KARAOSMANOĞLU/ OELDE (TR Haber)

ALMANYA’nın Oelde şehirindeki Thomas-Morus Lisesinin 7. Sınıf öğrencisi Zonguldak-Devrekli Esila Cin, Fransızca okuma yarışmasında önce sınıf sonra da okul birincisi olarak tüm dikkatleri üzerine çekti.

Esila Cin (12) Fransızca okuma yarışması ve eğitimiyle ilgili olarak: “Anadil çok önemli. Geçen yıl Türkçe okuma yarışmasına da katılmıştım  ve Türkçe anadil derslerine düzenli olarak iştirak ediyorum. Fransızca okuma yarışması önce sınıfımızda yapıldı. Dereceye girerek okul yarışmasına katılmaya hak kazandım. Okul yarışmasında ise  birinci oldum. Okul idaresi ve jüri tarafından bir kitapla ödüllendirildim” dedi.

BAŞARININ ANAHTARI TÜRKÇE

Okulda ki ve Fransızca okuma başarısının Türkçe anadilden kaynaklandığını  ifade eden Esila Cin sözlerini şöyle noktaladı: “Bana Türkçe anadilin önemini öğretmenim Şenol Yıldız anlattı. Anadilini iyi bilen kişi diğer dilleri de rahatça öğrenebilir  ilkesinden yola çıkarak lisan öğrenimine önem veriyorum. Şu anda Türkçe, Almanca, İngilizce ve Fransızca konuşuyorum. Eğer Eyalet veya Almanya yarışması da yapılırsa katılmak isterim. Hedefim hekim olmak” dedi.

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ ŞENOL YILDIZ

Esila’nın Türkçe öğretmeni Şenol Yıldız ise: “Esila bugüne kadar Türkçe derslerini mazaretsiz olarak hiç aksatmadı. Bana göre onun başarısındaki en önemli etken, kendi anadilini güzel konuşuyor ve yazıyor olmasıdır. İşte bu yüzden Almanya’nın neresinde olursa olsun tüm Türk çocuklarına Türkçe derslerini aksatmamalarını öneriyorum.Tabi ki Esila’yı ve onun yetişmesinde emeği olan ailesini de tebrik ediyorum” dedi.

Yorumlar

tüm yorumlar