Eksi 5 derecede yardım etmek için dondular

Üşüten  yardım aşkı   Neuenrade şehirindeki yardımsever kadın grubu; Karma Neuenrade dondurucu  eksi beş derece soğukta yardım etmek için üşüdüler. İslam KARAOSMANOĞLU/ NEUENRADE(TR Haber) ALMANYA’nın ...

Eksi 5 derecede yardım etmek için dondular

Üşüten  yardım aşkı

 

Neuenrade şehirindeki yardımsever kadın grubu; Karma Neuenrade dondurucu  eksi beş derece soğukta yardım etmek için üşüdüler.

İslam KARAOSMANOĞLU/ NEUENRADE(TR Haber)

ALMANYA’nın Neuenrade şehirinde  Türk kadınları tarafından 2012 yılında kurulan Karma Neuenrade grubunun gönüllüleri  eski beş derece soğukta yardım etmek için üşüdüler.

Her yıl geleneksel olarak Mart ayında  organize edilen Azize Gertruden Pazarında stand açan Karma Neuenrade grubu adına Yüksel Yılmaz: “Grubumuz Lüdenscheid, Werdohl ve Neuenrade’de yaşayan kadınlar tarafından kuruldu. Şu anda 15 kişilik bir çekirdek kadromuz var. Bu tür etkinliklerden elde ettiğimiz gelirle yardıma muhtaç kişi ve kurumlara yardım ediyoruz. 

Yardımlarımız sadece Türkiye’ye yönelik değil. Ancak şu anda Türkiye’de iki öğrenciye burs veriyoruz. Her yıl Mart ayında organize edilen Azize Gertruden Pazarında hava muhalefetiyle karşılaşıyoruz. Bu senede şansımıza eksi beş dereceyle karşılaştık. Elbette bu katılımı etkiliyor ve gelirimiz düşük olur. İşte bu yüzden Belediye Başkanına bizzat rica da bulundum bu tarihi Mayıs ayına kaydırın diye. Bakalım sonuç ne olacak” dedi.

Yorumlar

tüm yorumlar