Yavuz Sultan Selim, Belma ile evlendi

HUKUKÇU BELMA BEKTAŞ YOZGAT’A GELİN GİTTİ Abdülkadir KARAOSMANOĞLU/PLETTENBERG (TR Haber)   ALMANYA’nın Werdohl şehirinde ikamet eden Trabzon-Tonyalı Bektaş ailesinin hukukçu kızları Belma Bektaş Kılıç ile yine aynı kent...

Yavuz Sultan Selim, Belma ile evlendi

HUKUKÇU BELMA BEKTAŞ YOZGAT’A GELİN GİTTİ

Abdülkadir KARAOSMANOĞLU/PLETTENBERG (TR Haber)

 

ALMANYA’nın Werdohl şehirinde ikamet eden Trabzon-Tonyalı Bektaş ailesinin hukukçu kızları Belma Bektaş Kılıç ile yine aynı kentte ikamet eden Yozgatlı eğitimci  Yavuz Sultan Selim Kılıç,  Plettenberg’teki Schützenhalle’de yapılan muhteşem bir düğünle hayatlarını birleştirdiler.

İLKOKUL SIRALARINDA BAŞKLAYAN AŞK

Belma ile Yavuz Sultan Selim’in aşkları taa ilkokul sıralarında başlamış ve  hiç bitip-tükenmeden üzerine koyarak artmış. İkili mutlu son için hedef olarak kendilerine eğitimlerini tamamlamayı belirlemişler.

Yavuz Sultan Selim eğitimini bitirdikten sonra öğretmen olarak  çalışmaya başladı. Belma Bektaş ise şimdi bir hukukçu. Eğitim ve kariyer  sorunu çözüldükten sonra ikili Plettenberg’teki Schützenhalle salonunda yapılan muhteşem bir düğünle dünya evine girdiler.

KATILIM YÜKSEK

Plettenberg’teki düğüne yaklaşık bin kişilik bir davetli grubu katıldı. Almanya’nın dört bir yanından eş, dost ve akrabalar güzel çifti mutlu günlerinde yalnız bırakmadılar.  Belma Bektaş’ın İstanbul’dan gelen özel okul sahibi eğitimci amcası Mehmet Bayram Bektaş tam takım düğündeydi ve varlığı-babacan tebessümüyle düğüne renk kattı. Ayrıca akraba dayanışmasının en güzel örneğini sergiledi.

YOZGAT’IN TESTİ  OYUNU

Grup Zigana davetlileri Türkiye’nin her yöresine hitap eden melodileriyle adeta mest etti. Märkischer Kreis bölgesinin aydın kadınlarından Yozgatlı Gülcan Kiraz’ın Türkiye’den özel olarak getirttiği testi eşliğinde oynanan Yozgat Testi Oyunu ilgi ve zevkle izlendi. Oyun testinin yere çalınıp kırılmasıyla son buldu.

TÜRK HABER yazı ailesi olarak Belma-Yavuz Sultan Selim çiftini tebrik ediyor, darısı diğer sevenlerin başına diyoruz.

Yorumlar

tüm yorumlar