Güney Bavyera'da en büyük Nürnberg Türkspor

Güney Almanya Atatürk  ve Gençlik futbol salon turnuvası kupasını Nürnberg Bölge Birincisi Türkspor Nürnberg kazandı Landshut / Tevfik Şendöl   Berlin Büyükelçiliği tarafından düzenlenen ...

Güney Bavyera'da en büyük Nürnberg Türkspor

Güney Almanya Atatürk  ve Gençlik futbol salon turnuvası kupasını Nürnberg Bölge Birincisi Türkspor Nürnberg kazandı

Landshut / Tevfik Şendöl

 

Berlin Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Atatürk ve Gençlik Kupası ve Berline gidecek olan takımı belirleyecek  Güney Almanya Finalleri Landshut  Mehrzweckhalle Ergolding’de gerçekleştirildi.

Münih Başkonsolosluğu tarafından organize edilerek ve Landshut Fenerbahçeliler derneği tarafından ev sahipliğinde gerçekleştirilen Güney Almanya Atatürk ve Gençlik futbol salon turnuvasına Münih Bölge Birincisi FC Anadolu Bayern, Nürnberg Bölge Birincisi Türkspor Nürnberg ve Stuttgart Bölge Birincisi Türkspor Neckarsulm   katıldı.

Münih Başkonsolosu Mesut Koç, Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül ve Stuttgart Başkonsolosu Ahmet Akıntı’nın katıldığı Atatürk ve Gençlik turnuvası açılış konuşmasını Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül ve sunumu Landshut Fenerbahçeliler derneği başkanı Kayhan Özdemir yaptı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı okunması ardından Güney Almanya Atatürk ve Gençlik futbol turnuvasına ilk maçını FC Anadolu Bayern 2:0 Türkspor Neckarsulmu yendi.

İkinci maçı Türkspor Nürnberg 6:1 Türkspor Neckarsulmu yendi. Üçüncü maçı FC Anadolu Bayern 1:1 Türkspor Nürnberge karşı oynadı. Dördüncü maçı FC Anadolu Bayern 6:3 Türkspor Neckarsulmu yendi.

Beşinci maçı Türkspor Nürnberg 7:0 Türkspor Neckarsulmu yenerek finala kaldı.

Final maçını Türkspor Nürnberg 7:5 FC Anadolu Bayerni yenerek Güney Almanya Atatürk ve Gençlik futbol turnuvasının galibi oldu ve Berline gitmeyi hak etti. Birincilik kupasını Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül’ün elinden aldılar.

İkinci FC Anadolu Bayern oldu ve ikincilik kupasını Münih Başkonsolosu Mesut Koç verdi.

Üçüncü olan Türkspor Neckarsulmun kupasını Stuttgart Başkonsolosu Ahmet Akıntı verdi.

Münih Başkonsolosu Mesut Koç, Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül ve Stuttgart Başkonsolosu Ahmet Akıntı ve çok sayıda futbol severin izlediği turnuva da  Landshut Okul Aile Birliği başkanı Nezahat Ehliz ve Türkçe öğretmeni Murat Kayhan’ın hazırladığı öğrenciler şiir ve İlayda Şahin İstiklal Marşını okudu.

Güney Almanya Atatürk ve Gençlik futbol turnuvası takımları dinlenirken Münih ve Nürnberg Başkonsolosluğu adına ve Landshut ve çevresi Fenerbahçeliler derneği adına dostluk maçları yapıldı.Buna ek olarakta Landshut ve FC Anadolu Bayern çocuklar karması maç dostluk maçı yaptılar.

Landshut Fenerbahçeliler derneği ekibinin hazırladığı çeşit çeşit türk yemeklerini turnuvaya gelen futbol severler ağız tadıyla yeyip, çok güzel organize edilen Güney Almanya Atatürk ve Gençlik futbol turnuvasında  hatıralarda kalacak anlamlı ve futbol dolu güzel bir Pazar günü yaşadılar.

Yorumlar

tüm yorumlar