Mert ÜNAY hem çalışıyor hem okuyor

MERT GİBİ GENÇLERE İNANIYOR ve GÜVENİYORUM!..   Yüzyılın dahisi ve TÜRKİYE CUMHURİYETİ'nin kurucusu M. KEMAL ATATÜRK gençler söz konusu olduğunda şunları söylemiştir; "Rica ile merhamet dilenmekle bir mi...

Mert ÜNAY hem çalışıyor hem okuyor

MERT GİBİ GENÇLERE İNANIYOR ve GÜVENİYORUM!..

 

Yüzyılın dahisi ve TÜRKİYE CUMHURİYETİ'nin kurucusu M. KEMAL ATATÜRK gençler söz konusu olduğunda şunları söylemiştir;

"Rica ile merhamet dilenmekle bir millet ve devletin şeref ve istiklâli kurtarılmaz. Türk milleti, gelecek nesiller için bunu unutmamalıdır.

Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın (kültürün) müspet fikirlerini veriniz. İstikbalin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Hür fikirler tatbik (uygulama) mevkiine konduğu vakit Türk milleti yükselecektir.

Her şeye rağmen muhakkak bir ışığa doğru yürümekteyiz. Bende bu imanı yaşatan kuvvet, yalnız aziz memleket ve milletimin hakkındaki sonsuz sevgim değil, bugünün karanlıları, ahlâksızlıkları, şarlatanlıkları içinde sırf vatan ve hakikat aşkıyla ışık serpmeye ve aramaya çalışan bir gençlik görmemdir."

 

Bu sözlerden yola çıkarak KIZ-ERKEK ayırımı yapmadan tüm GENÇLİĞİ seviyorum. Ve MANEVİ EVLATLARIM olarak gördüğüm çok sayıda gençler var.

İşte bunlardan birisi de MERT ÜNAY!..

Hem okuyor hem de çalışıyor. Ayakları yere sağlam basan ve gelecek vaad eden bir genç.

"Avrupa'da KAYIP BİR NESİL" yetişiyor diye söyleyen ve yazan kişiler gelsinler bu GÜZEL ÖRNEKLERİ de görsünler. Avrupa'da MERT gibi binlerce gencimiz var!..

Bana göre TÜRKİYE'nin yegane KURTULUŞ REÇETESİ var! O da; "Siyaset, eğitim, ekonomi, kültür-sanat ve spor" alanlarında AVRUPALI TÜRK GENÇLERİ'ni KARAR ve YÖNETİM mercilerine yerleştirmektir!..Eğer Avrupalı Türk Gençleri TÜRKİYE'de YÖNETEN olursa ya da onlara bu imkan tanınırsa BAMBAŞKA bir NESİL yetişecektir. Avrupa'yı her alanda ancak bu şekilde yakalamamız mümkündür. Yoksa gerisi FASA-FİSO ve HİKAYEDİR!..

Yorumlar

tüm yorumlar