Önce eğitim sonra evlilik şimdi sırada kariyer var

Önbaşların akıllı kızı işini biliyor   ARNSBERG/REMSCHEİD(TR Haber) “Bir GENÇ bir  GELECEK”  isimli köşemizde Avrupa’nın çeşitli ülke, kent, şehir, kasaba ve en ücra köşelerinde ikamet eden...

Önce eğitim sonra evlilik şimdi sırada kariyer var

Önbaşların akıllı kızı işini biliyor

 

ARNSBERG/REMSCHEİD(TR Haber)

“Bir GENÇ bir  GELECEK”  isimli köşemizde Avrupa’nın çeşitli ülke, kent, şehir, kasaba ve en ücra köşelerinde ikamet eden, çalışan TÜRK GENÇLERİ’ni öncelikle ÜLKEMİZE tanıtmayı, ön plana çıkarmayı, onlara cesaret-öz güven aşılamayı ve kendi aralarındaki diyalog kurdurmayı hedefliyoruz.  

BERAT ÖNBAŞ BAYAR  

Aydın-Nazillili ÖNBAŞ ailesinin prensesi 1991 doğumlu. Realschule’yi  Neheim-Hüsten’de bitirdikten sonra Arnsberg’teki Meslek Yüksek Okulundan (Berufskolleg) mezun olup Köln Üniversitesi’nde  “Bilgisayar Bilimi” bölümüne devam etti. Üniversiteyi bitirir bitirmez de Remscheid’den Burhan Bayar’la hayatını birleştirdi.

ÖNBAŞ’ların akıllı kızı bir çok akademisyen gibi “önce kariyer sonra evlilik” demedi. “önce aile sonra kariyer” dedi. Evliliğini yaptıktan sonra kariyer tercihini ileriye  bıraktı. Şimdi ise özel bir şirkette bilgisayar proğramcısı olarak çalışıyor.

Berat Önbaş Bayar: “AİLE  kavramı  çok önemli. Eğitimim süresince ailem bana hep destek oldu. Zaten onların moral-motivasyon ve yönlendirmesiyle eğitimimi başarıyla tamamladım. Eğitimden sonra hemen evliliği tercih ettim. Zira mutlu bir evliliğin de yaşı-zamanı var. Ben zamanlamayı doğru yaptım diye düşünüyorum. Şimdi hem kariyer hem de çocuk yapabilirim. İş konusuna gelince elbette koşullar daha iyi olursa Türkiye’yi de tercih edebilirim. Ancak bize sunulan imkanlar buradan daha cazip ve güven verici olmalıdır” dedi.

Yorumlar

tüm yorumlar