Mustafa Güleç Niederrhein Basın-Yayın Kulübü Yönetiminde

 Niederrhein Basın Yayın Kulübü, Türkleri Keşfetti   DUİSBURG (TR Haber) Niederrhein Basın Yayın Kulübü (Presseclub Niederrhein) yönetimine Gazeteci Mustafa Güleç’te dahil edildi. Mustafa Güle&ccedi...

Mustafa Güleç Niederrhein Basın-Yayın Kulübü Yönetiminde

 Niederrhein Basın Yayın Kulübü, Türkleri Keşfetti

 

DUİSBURG (TR Haber) Niederrhein Basın Yayın Kulübü (Presseclub Niederrhein) yönetimine Gazeteci Mustafa Güleç’te dahil edildi.

Mustafa Güleç uzun yıllar değişik Türkçe yayın yapan gazete ve televizyonlarda görev aldıktan sonra  edinmiş olduğu bu deneyimlerini Almanca sektörde de devam ettirmeye karar vererek, kendisinin kurduğu Almanca dilinde yayın yapan “Lokale Blicke NRW”  internet haber sayfasında hizmet başladı. Bu arada, Niederrhein Basın Yayın Kulübü (Presseclub Niederrhein) ile de diyalog kurdu. Karşılıklı daha verimli olunabileceğinin kanaatine varılarak yapılan genel toplantısında, Mustafa Güleç’ te Presseclub Niederhein ın yönetimine dahil edildi.

Güleç yönetime girdikten sonra; “derneğin üyeleri tarafından bana gösterilen güvence için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonra yaşadığımız bölgede daha geniş çalışmalar yapacağımıza inanıyorum” dedi.

 MUSTAFA GÜLEÇ KİMDİR?

Balıkesir in İvrindi-Ayaklı köyünde doğan Mustafa Güleç Evli ve iki çocuk babasıdır.  Niederrhein Basın-Yayın Kulübünün çalışmalarını Türk toplumuna tanıtmak ve bölgedeki Türk meslektaşlarını bu oluşumun içine dahil etmeyi hedefleyen Güleç’in yönetim kuruluna sunduğu öneriler ilgiyle karşılandı.

YAKINDA PLANLANAN ETKİNLİKLER

Deneyimli gazeteci Mustafa Güleç, Niederrhein Basın-Yayın Kulübünün 2018 yılı içinde yapmayı planladığı aktiviteler hakkında ise şu bilgileri verdi; “Bu yılki aile gezintisi olarak Duisburg Limanı içerisinde ayrıntılı bir Tatort-Schimmi-Gezisine ek olarak, üyeler artık Çarşamba günleri belirli bir konu hakkında tartışma toplantılarına katılabileceklerdir. Bunun dışında bir de "Starlight Express" ve "Küçük Dünyalar" müzikallerine ziyaretler düzenlemeyi planlıyoruz.

Dördüncü kez başarıyla gerçekleştirilen "Konrad Duden Gazetecilik Ödülü" yarışması bu yıl ve gelecek yıl da devam edecek. Bu yarışma, Kulübümüz tarafından Wesel Şehri ve Duden-Verlag iş birliği ile düzenlenmiştir.”

NİEDERRHEİN BASIN-YAYIN KULÜNÜ TANIYALIM

Niederrhein Basın Yayın Kulübü, Alman Gazeteciler Cemiyeti, Gazeteciler Birliği'nin Nordrhein-Westfalen bölgesel derneğine bağlı olan ve Niederrhein bölgesinde yaşayan veya çalışan gazetecilerin birliğidir.

Bölgedeki tüm gazete ve gazetecilerin haklarını savunan, gazetecilik mesleği için lobi faaliyeti yapmayı ilke edinen bir STK’dur.   Bu oluşum kendisine misyon olarak;bölgesel alanda profesyonel konuları ele almak ve üyelerini gelişmeler hakkında bilgilendirmek, ayrıca onları Alman Gazeteciler Birliği'nin çalışmalarına katılmaları için teşvik etmektir.

Ayrıca mesleğe yeni başlayan veya başlamayı düşünenlere basın-yayın mesleği  konusunda teşvik ediyor ve diğier meslektaşlarla aralarındaki dayanışma konusunda köprü vazifesi görüyor.

120'den fazla medya temsilcisi ve şu anda Niederrhein bölgesi'nde editör olarak çalışan ya da günlük gazete, dergi, reklam dergileri, radyo ya da TV istasyonları için serbest çalışan gazeteciler olarak çalışanlar Niederrhein Basın Yayın Kulübü çatısı altında birleşti.

 

Yorumlar

tüm yorumlar