Tüm Avrupa’da “Buyrun-Ben Müslümanım” Etkinliği

Amaç İslam Dinini ve Müslümanları Avrupalılara Daha iyi Tanıtmak Haber : Aydın ERDEM Fotoğraflar: Hafize ONAÇ İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatının öncülüğünde bu sene dördüncüsü icra e...

Tüm Avrupa’da “Buyrun-Ben Müslümanım” Etkinliği

Amaç İslam Dinini ve Müslümanları Avrupalılara Daha iyi Tanıtmak

Haber : Aydın ERDEM

Fotoğraflar: Hafize ONAÇ

İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatının öncülüğünde bu sene dördüncüsü icra edilen ve Almanya dahil bir çok Avrupa ülkesinin 37 bölge ve 200 ayrı noktasında icra edilen “Buyrun – Ben Müslümanım” etkinliği Güney Bavyera’da da icra edildi.

IGMG Güney Bavyera Bölgesi Kurumsal İletişim Başkanlığının verdiği bilgilere göre bu etkinlik Güney Bavyera’da 12 Şehir ve Nokta’da icra edildi. Verilen bilgiler arasında etkinliğin amacı şu şekilde açıklandı: İçinde bulunduğumuz toplum ile irtibatta kalmak, onlara doğru bir adım atarak, müslümanlar olarak kendimizi ve dinimiz islamı tanıtmak, bu sayede bizi bizden tanımalarına vesile olmak.

Buyrun ben Müslümanım etkinliği çerçevesinde takriben 5500 insana ulaşılırken, bir o kadar da gül dağıtıldı. Kurulan Standlar’da islam dinini almanca olarak anlatan matbu malzemelerde hazır edildi.

Oldukça faydalı geçen Buyrun ben müslümanım etkinliği sayesinde Avrupa genelinde 200.000 insana ulaşıldığıda verilen bilgiler arasında yer aldı.

 

Haber : Aydın ERDEM

Fotoğraflar: Hafize ONAÇ

Yorumlar

tüm yorumlar