ŞEHİTLER HAFTASI (14-20 NİSAN )

       Türkiye Cumhuriyeti  köklü bir devlettir ve bugüne kadar böyle  bir devlet olmamıştır, olamazda... Hem Türk hem Müslüman bir ülkeyiz... . Geçmişte ve şimdiki zamanda bir &cc...

 

     Türkiye Cumhuriyeti  köklü bir devlettir ve bugüne kadar böyle  bir devlet olmamıştır, olamazda... Hem Türk hem Müslüman bir ülkeyiz... . Geçmişte ve şimdiki zamanda bir çok hain devletimize, topraklarımıza göz diksede hiçbir zaman emellerine ulaşamadılar, ulaşamayacaklar.

     Türk milleti öyle yüce bir millet ki konu vatan olunca ne parasını esirger ne de canını. Bizler Osmanlı torunuyuz. Bizler atalarımızdan böyle gördük böyle duyduk. Bir çok ülkenin sığınacağı bir Türkiye Cumhuriyeti devleti var lakin bizim sığınacak başka bir devletimiz yok.

     Bu yüzdendir hırsımız, savaşçı özelliğimiz. Lütfen ülkemizin kıymetini bilelim.. Ülkemle gurur duyuyorum. Birde geçmişten bu yana kadar şehit ve gazi olan kahraman askerimiz, polisimiz ve vatandaşlarımızla. Onlar ailelerini, sevdiklerini bırakıp bu vatan için canını verdiler hemde hiç düşünmeden.

     Geçenlerde Konya da bir sosyal deney yapıldı. Çoğunuz duymuşsunuzdur ya da görmüşsünüzdür ama bir kez de ben bu yazımda ele almak istiyorum bu konuyu. Sosyal deney konusu Şehitlerimizin kanı idi. Çanakkale Savaşından Afrin Zeytin Dalı Harekatına kadar toplamda 415 bin şehit verdik. 415 bin kişinin bu vatan için kanı aktı. Bir insanda ortalama 5 litre kan bulunuyor ve dökülen kan miktarını hesapladığımızda 2 milyon 75 bin litre kan dökülmüştür. Çıkan bu sonucu şuan ki Türkiye nüfusuna bölersek yani 80 milyona 0.25 cc çıkıyor. Yani Çanakkale Savaşından Afrin harekatına kadar kişi başına 0.25 cc kan dökülmüştür. Yani 20 kişinin ufakta olsa kanına zarar gelmesin diye 1 kişi canını feda etmiştir.

     Şimdi soruyorum kendime  ve sizlere! Hak ediyor muyuz? Bizim için değer miydi? Biz olsak aynısını yapar mıydık? Kendim adına cevap veriyorum. Ülkemi çok seviyorum. Rengini şehitlerimizin kanından alan bu bayrağın altında yaşamaktan gurur duyuyorum. İnşAllah Rabbim bir daha savaş yüzü göstermez ama başımıza gelirse de hiç düşünmeden vatanım bayrağım ailem için bu canımı veririm. Eminim bir çoğunuz da benimle aynı fikirde. Fakat bu ülkede yaşayıp kanla sulanmış bu topraklara basmayı hak etmeyen insanlarda var. Umarım bir nebze de olsa bu yazı elinize geçer de okur ve lazı, çerkezi, kürdü, türkü demeden bu vatan için çapışan insanların hatrına bu vatana ihanet etmekten vazgeçersiniz...

     14-20 Nisan Şehitler Haftası'dır. Genciyle, yaşlısıyla, çocuğuyla bu vatan için gözünü kırpmadan ölüme yürüyen  tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Onların bize verdiği bu cennet vatanın yanında benim yazdığım bu yazının hiç bir değeri olamaz lakin en azından unutmamak ve unutanlara hatırlatmak da güzel bir duygu.

Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun.

Yorumlar

tüm yorumlar