Avrupa’da 23 Nisan coşkusu erken başladı

Hedef  gelecek  sene ki  23. kutlama   İslam KARAOSMANOĞLU /OELDE(TR Haber) AVRUPA’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları  erken başladı. Warendorf yakınlarındaki Oelde şehirindeki Türk Veliler Birli...

Avrupa’da 23 Nisan coşkusu erken başladı

Hedef  gelecek  sene ki  23. kutlama

 

İslam KARAOSMANOĞLU /OELDE(TR Haber)

AVRUPA’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları  erken başladı. Warendorf yakınlarındaki Oelde şehirindeki Türk Veliler Birliği ve Türkçe öğretmeni Şenol Yıldız tarafından 22.  kez organize edilen kutlama muhteşem oldu.

Türkçe öğretmeni Şenol Yıldız tarafından açılış ve selamlama konuşması yapıldı. Daha sonra Türk ve Alman milli marşları okunarak resmen proğramın startı verildi. Oelde Türk Veliler Birliği  adına Meryem Kırım ve Nagihan Yayla, Münster Başkonslosluğundan Fatih Ekici, Oelde Belediye Başkanı  Karl-Friedrich Knop, NRW Türk Veli Dernekleri Federasyonu adına Dr. Aysun Aydemir ve Ruhr Öğretmenler Derneği 2. Başkanı Ferhan Tan’da  kısa birer konuşma yaptılar.

 Yaklaşık bin 200 kişinin ziyaret ve takip ettiği etkinliklerde  şiirler, marşlar okundu,  bol bol folklör gösterileri yapıldı. Bilhassa da Filiz Özer Kara’nın yönetimindeki Mavi Melekler ve davul  şov gösterileri ilgiyle izlendi ve bol bol alkış aldı.

Palyaço Pıtır’ın gösterisinden sonra zengin hediyelerin olduğu tombala çekilişi yapıldı ve  bir festival havasında gerçekleşen muhteşem 23 Nisan kutlaması sona erdi.

Organizasyonun mimarlarından Türkçe öğretmeni Şenol Yıldız: “Anavatandan binlerce km uzaktayız ama vatanını, milletini, bayrağını ve kutsal değerlerini karşılıksız ölesiye  seven bir Avrupa Türk Gençliği yetiştiriyoruz. Burada ki ortamı görüpte duygulanmamak elde değil.

Etkinliğimize destek veren çocuklarımıza, velilere, sponsorlara ve ziyaretçilerimize binlerce kez teşekkürler. Gelecek sene 23. Kez 23 Nisan’ı özel olarak kutlamak için kolları sıvadık” dedi.

 

Yorumlar

tüm yorumlar