TSM aşkı iki şehir korosunu birleştirdi

Essen’de saz ve söz eşliğinde “gönülde ki nağmeler” konseri İslam KARAOSMANOĞLU/ ESSEN (TR Haber)    RUHR bölgesinin Dortmund ve Gelsenkirchen kentlerinde faaliyet gösteren Türk Sanat Müziği Koroları...

TSM aşkı iki şehir korosunu birleştirdi

Essen’de saz ve söz eşliğinde “gönülde ki nağmeler” konseri

İslam KARAOSMANOĞLU/ ESSEN (TR Haber)

 

 RUHR bölgesinin Dortmund ve Gelsenkirchen kentlerinde faaliyet gösteren Türk Sanat Müziği Koroları, Essen’deki konser için birleştiler.

Her iki şehirdeki TSM korolarının şefliğini yapan  Mustafa Türkay Mecillioğlu: “Dortmund ve Gelsenkirchen’deki İnce Saz TSM korolarının şefliğini ben yapıyorum. Birlikten kuvvet doğar ilkesinden yola çıkarak Essen’de organize ettiğimiz konser öncesi her iki koroyu birleştirdik.

4 aylık bir çalışmadan sonra Essen’de muhteşem bir müzik ziyafeti verdik. Destek veren ve dinleyen herkese teşekkür ediyorum. Gerçek sanatçılar mütevazi ve örnek insanlardır. Sanat engel tanımaz ve  aradaki engeller kalkar. Bu birlik ve beraberlik içinde önümüzdeki ay ve yıllarda ortaklaşa  daha güzel çalışmalara imza atacağız ” dedi.

Essen’deki Efes  düğün salonunda organize edilen TSM konserini yaklaşık 300 sanatsever izledi. Tam 29 eser seslendirildi.  Konsere Türkiye’den TRT Ankara Radyo Sanatçısı ve Yıldırım Bayezid Üniversitesi öğretim görevlisi Murat Demirhan’da konuk sanatçı olarak katıldı.

Yorumlar

tüm yorumlar