Leverkusen Musik-i Cemiyeti Mest Etti

15. Yıla ÖZEL TSM Konseri İslam KARAOSMANOĞLU/ LEVERKUSEN(TR Haber)   TAM 15 yıldan beri aralıksız faaliyet gösteren Leverkusen Musik-i Cemiyeti, kuruluşunun 15. Yılını 72 kişilik dev koro ile kutladı. Özel konser için TRT sanatç...

Leverkusen Musik-i Cemiyeti Mest Etti

15. Yıla ÖZEL TSM Konseri

İslam KARAOSMANOĞLU/ LEVERKUSEN(TR Haber)

 

TAM 15 yıldan beri aralıksız faaliyet gösteren Leverkusen Musik-i Cemiyeti, kuruluşunun 15. Yılını 72 kişilik dev koro ile kutladı. Özel konser için TRT sanatçısı Tuğçe Pala özel olarak Türkiye’den geldi ve müzikseverlerin kulaklarının pasını sildi.

Leverkusen’in kültür merkezi olarak bilinen ünlü Forum salonunda yapılan 15. Yıl özel konserini yaklaşık 800 kişilik bir müziksever topluluğu takip etti.  Özel konserden önce  açılış konuşması yapan Leverkusen Musik-i Cemiyetinin başkanı Münir Çelik: “ Tam 15 yıl önce amatörcesine başladığımız koromuz bugün sizlerin de desteği ile profesyonelleşerek dev bir koro haline geldi. Artık  sınırları aşarak çeşitli şehir ve ülkelerde konserler veriyoruz” dedi. 

BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Başkan Münir Çelik konuşmasını şöyle noktaladı; “Koromuzun bugünlere gelmesinde elbette sizlerin desteği büyük. Bizi maddi ve manevi olarak destekleyen tüm müzikseverlere teşekkür ediyoruz. Daha yolu yeni yarıladık. Yapacak çok işimiz var. Biz kocaman büyük bir aileyiz ve sizlerden aldığımız güç ile büyümeye devam ediyoruz. İlerleyen yıllarda da desteğinizi bizden esirgemeyeceğinize inanıyoruz.”

KİMLER YOKTU Kİ

Köln Başkonsolosu  Barış Ceyhun Erciyes, Leverkusen Belediye Başkanı Bernhard Marewski, ünlü müzisyen Betin Güneş, KRV Alman Korolar Birliği başkanı Regina van Dinter ve çok sayıda seçkin bir davetli topluluğu ÖZEL KONSERİ izleyerek özel insanlar oldular. Leverkusen Belediye Başkanı Bernhard Marewski adeta bu konserlerin hastası oldu. Konserin başında bir selamlama konuşması da yapan başkan sözlerini TÜRKÇE’yle noktaladı ve o tatlı şivesiyle salonda bulunan özel davetlilerden bol bol alkış aldı.

ORGANİZE TEK KELİMEYLE MÜKEMMEL

Leverkusen kentinin kültür yuvası Forum’da yapılan ÖZEL KONSER;  A’dan Z’ye davetlilerden tam not aldı. Hiç bir aksaklık yaşanmadı. Hele ses düzeni bakımından tek kelimeyle ŞAHANE’ydi. Sunumu ilk kez yapmasına rağmen başkan Münir Çelik’in kızı Alina Meryem Çelik üstlendi. Oldukça da başarılıydı ve kusursuz bir şekilde görevini başarıyla tamamladı.

ÖNCE KORO

Şef İbrahim Emin Ezgialp yönetimindeki koro toplam 23 eser seslendirdi. Sırasıyla; Metin Lenbent, Alper Altıer, Sibel Akpınar, Zühal Bulut, Kıymet Dilek, Asaf Sarıca, Serap Arslan, Mehmet Üyükler, Filiz Onuk, Remziye Schlosshauer, Fatma İnci, Aziz Şener ve Münir Çelik bir birinden güzel eserler seslendirdiler.

VE  TUĞÇE PALA

15. yıl özel konseri için özel olarak Türkiye’den gelen TRT İstanbul sanatçısı Tuğçe Pala güzel akşamın final bölümünde sahneye gelerek toplamda 10 eseri seslendirdi ve izleyicileri hem ses olarak hem de görsellik olarak adeta mest etti.

Yorumlar

tüm yorumlar