EYYYY DİTİB İŞTE BU OLMADI!..

“Siyaset ve ticaret yapmak RİSK’lidir. O riski göze alamayan lütfen siyasetten ve ticaretten uzak dursun”  (t€k) Diyorlar ki; “Köln merkezli DİTİB siyaset yapmıyor ve siyasete alet olmuyor” HADİ ORADAN CANIM!...

EYYYY DİTİB İŞTE BU OLMADI!..

“Siyaset ve ticaret yapmak RİSK’lidir. O riski göze alamayan lütfen siyasetten ve ticaretten uzak dursun”  (t€k)

Diyorlar ki; “Köln merkezli DİTİB siyaset yapmıyor ve siyasete alet olmuyor”

HADİ ORADAN CANIM!..

Bu kesinlikle doğru değil ve külliyen YALAN!..

Birileri kızacak veya beni dışlayacak ammaa ben doğru bildiklerimi ISRARLA yazmaya devam edeceğim.

Ben ve benim gibiler doğru bildiklerini yazmazsa kim yazacak?!..

Bazı meslektaşlarım gibi; REKLAM veya İTİBAR  kaygım kesinlikle yok.   İşte bu yüzden hem NALINA hem de MIHINA dobra dobra çakıyor ve de vuruyorum!..

MALUM tam seçim arefesindeyiz. Gerek Türkiye’de gerekse Almanya’da X,Y ve Z  partisinden aday adaylığı konusunda bir patlama var. Renklilik, farklılık ve fazla seçenek eblette zenginliktir. Ne kadar fazla aday adayı  varsa gerek toplumumuz gerekse siyasi partilerimiz için  zenginlik olarak kabul edilmelidir...  Öncelikle seçimin ülkemiz ve insanımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bildiğiniz gibi Türkiye’de aday adaylığı başvurusunda bulunan kamu çalışanları görevlerinden istifa ediyorlar.

Zaten doğru olan da bu!.. Aslında biraz eksik tarafı da var.

Nedir?!.. Diye sorarsanız;

Baştan dedik ki; “Siyaset ve ticaret yapmak RİSK’lidir. O riski göze alamayan lütfen siyasetten ve ticaretten uzak dursun”

Eğer bu riski göze alamıyorsan siyasete soyunmayacaksın kardeşim. Madem milletveki olmak istiyorsun. Öncelikle gelecek kaygın yok ve  maddi gücün var demektir. İşte bu yüzden bulunduğun makamı veya görevi bırakacaksın. Hem de GERİYE DÖNÜŞ kapısını tekrar  aralamak veya tıklatmak gereği duymadan!..

Maddi gücün yoksa ve hala gelecek kaygın varsa SİYASET’e soyunmayacaksın!.. Eğer görevinden istifa etmiyorsan ya da edecek gücü kendinde bulamıyorsan demek ki o gücü İŞGAL ettiğin makamdan alıyorsun demektir!.. İşte bu da KÜLLİYEN yanlış!..

 

DİTİB SİYASET BATAKLIĞINDA (MI?!..)

Bir DİTİB şubesinin kurucusu olarak diyorum ki; Köln merkezli DİTİB boğazına kadar SİYASETİN’in içine batıp kalmıştır!.. Hala da batmaya devam ediyor ve bunda da ısrar ediyorlar.

Geçen dönemlerde ki seçimlerde  Avrupa’daki  DİTİB şubelerinin önünden otobüsler kaldırıldığını cümle alem biliyor.

24 Haziran öncesi nolucak?! .. İşte bunu pekte fazla merak etmiyorum. Zira; “AYNI TAS AYNI HAMAM misali  durmak yok, yola devam...”  Ama benim asıl değinmek istediğim konu başka!..

Bildiğiniz gibi Türkiye’de kamu görevlileri milletvekili aday adayı olabilmek için görevlerinden istifa etmek zorundalar ve ediyorlar. Bu işin kuralı böyle.

Peki ya Köln merkezli DİTİB’in mensupları için bu kural geçerli değil mi?! Oradaki bir veya birkaç kişi her seçimde aday adayı oluyorlar . Ama DİTİB’teki görevlerinden İSTİFA etme gereği bile duymuyorlar?! İşlerinin başındalar . Yani DİTİB’teki  “İŞ ÇANTADA KEKLİK ya da GARANTİ.”  Milletvekili olurlarsa  BALLI BÖREK misali.

Şimdi diyeceksiniz ki; “DİTİB  bir STK’dır ve kamu değildir. Bu yüzden de istifaya gerek yoktur.”

Peki ya; DİN, DERNEK ve DEVLET  işinin ayrı olma kuralı.  TARAFSIZLIK?!.. VİCDAN nolucak?!..

BEYLER-BAYANLAR

Siyaset ve ticaret  eğer RİSK  almak gerektiriyorsa bulunduğun yere ZARAR gelsin istemiyorsan İSTİFA edeceksin ve listeye giremezsen veya kazanamazsan da bir daha GERİ DÖNMEYECEKSİN!...

Tüm bu olup, bitenleri Müsteşar NEVZAT AŞIKOĞLU ve DİTİB yönetimindekiler görmüyorlar mı?!..

Görüyorlarsa eğer neden SUSMAYI veya GÖRMEZDEN GELMEYİ tercih ediyorlar?!..

HEYYY BİŞEY SÖYLEYİN LÜTFEN!..

Yorumlar

tüm yorumlar