İSTE KULUM VEREYİM

Eğer bir şeyi istiyorsan “ yarı yarıya oldu bil” derler. Benim isteklerimse pek olacak gibi gözükmüyor. Ben başka bir dünya istiyorum. Bambaşka,  içinde sevginin ve barışın olduğu bir dünya. -Kimsenin kimseyi ezemediği...

Eğer bir şeyi istiyorsan “ yarı yarıya oldu bil” derler. Benim isteklerimse pek olacak gibi gözükmüyor. Ben başka bir dünya istiyorum. Bambaşka,  içinde sevginin ve barışın olduğu bir dünya.

-Kimsenin kimseyi ezemediği, hor görmediği, aşağılamadığı, kin ve nefretin ortalığa saçılmadığı, düşmanlığın, bencilliğin bizleri esir alan duyguların yaşanmadığı , güçlülerin güçsüzleri ezemediği, üç kâğıtçı, yalan ve dolandırıcılığın olmadığı, dürüst insanları aptal yerine koyan insanların bulunmadığı bir dünya istiyorum.

-Yoksulluğun dibe vurmuş yaşantısı ile canhıraş mücadele edenlerin, ya da paranın esiri olmuş insanların,  olmadığı bir dünya.

-Gencecik çocuklarımızı kınalar yakıp yolladığımız, her an ölüm korkusu ile beklediğimiz, savaşın acı yüzünü düşünerek uykusuz gecen geceler… Beklemek, umutla sabırla dualarla yolladığımız çocukların “dönebilecek mi ?” korkusunu
yaşamadığımız bir dünya istiyorum.

-Evinin sahibi, kocasının ve çocuğunun arkasındaki en büyük desteği sağlayan, bu dünyaya yeni bireyleri kazandıran kadınlarımız. Her türlü acı ve sıkıntıyı içinde öğüten kadınlarımız, öylesine hunharca ve kalleşçe katlediliyorlar ki, kimi seks, kimisi erkek egosundan. Gözünün yaşına bakılmadan öldürülen kadınlar. 2018 yılında yine yüzlerce kadın öldürüldü, hiç uğruna, tecavüz edildi hayvanca, sonra yapanlar takım elbiseleri ile iyi hal aldılar yüzsüzce.

Bu dünya kadınları bir türlü kucaklayamadı. Ferhat’ın Şirin uğruna dağları deldiği, türkülerin ve hayallerin kadınları, kimi öldürülüyor kimi dövülüyor. Çok sevilen kadınlar(!)  Kadınları da kucaklayabilecek bir dünya istiyorum.

-Çocuklarımızın özgürce çocukluğunu yaşadığı, hiçbir ailenin çocuğu konusunda kaygısızca yaşayabildiği, tacizin ve istismarın olmadığı bir dünya istiyorum.

-Doğanın dengesini acımasızca yok eden insanların olmadığı bir dünya hatta tüm canlılara saygısı olan kucaklayabilen insanların olduğu bir dünya istiyorum.

- Derler ya “Hz. Ömer adaleti “ işte öyle bir dünya. Sen ben davası olmayan, ırkçılık çığırtkanlığının yapılmadığı  bir dünya.

Allah’la aramıza kimsenin girmediği özgür dünya istiyorum. Elimi kolumu sallayarak dünyanın öbür ucuna kadar gidebileceğim sınırları olmayan bir dünya.

Allah  “iste kulum vereyim “ der. Ben de böyle bir dünya istiyorum.

Sevgiyle kalın…

Belma Demir Akdağ, 06.05.2018

Yorumlar

tüm yorumlar