GÖBEK BAĞI ve SEVGİ BAĞI

GÖBEK BAĞI KOPTUĞU HALDE SEVGİ BAĞI KOPMAYAN MELEKLER  Anne; bir canlıyı dünyaya getiren, ona bakmakla yükümlü olan varlıktır. Annelik; kendinden çok canından bir parçası olan için yaşamaktır. Onun için yorulm...

GÖBEK BAĞI KOPTUĞU HALDE SEVGİ BAĞI KOPMAYAN MELEKLER 

Anne; bir canlıyı dünyaya getiren, ona bakmakla yükümlü olan varlıktır. Annelik; kendinden çok canından bir parçası olan için yaşamaktır. Onun için yorulmak, fedakarlık yapmak, zorluklara direnmek, hatta yeri geldiğinde yemeden yedirmek, içmeden içirmektir. 

     Anne olmak geceleri uykusuz kalmaktır. Ama buna rağmen günlerce uyumuş gibi dinç kalabilmektir. Anne olmak bir bütün olmaktır. Yavrusunun ne hissettiğinden ne yapacağına kadar her şeyi bilebilmektir. 

     Anne; karşılıksız sevginin ete kemiğe bürünmüş halidir. En güzel yemekleri yapan mutfaktaki yemek uzmanıdır. Kendi yol kenarından yürürken yavrusunu kaldırımdan yürütendir. Kışın susayan yavrusuna su verirken sıcaklığını kendi ölçüp öyle su içirendir. Hastalandığında yavrusunun başından ayrılmayıp uykusuzluk nedir bilmeden hep baş ucunda bekleyendir. Ne kadar üzülse de kırılsa da bir sarılışla bir öpüşle hemen yumuşayandır. Anne, meleğin cinsiyet almış halidir. Annelik, ne kadar bahsedilse de bitirilemeyecek bir konu bence... 

     Bundan 24 yıl önce daha anne rahmindeyken bana sevgisini verip besleyen, 9 ay karnında taşıyan, karnında attığım o tekmelere aldırış etmeyip karnını okşayan, dünyaya geldiğimde kucağına alıp bana incitmeden sarılan, öpüp koklayan, sevgiyi ilk gördüğüm, ayaklarının altından öptüğümde dünyadaki cennetim hissini veren, göbek bağım koptuğu halde sevgi bağımın kopmadığı o melek insan ''ANNEM'' Varlığına binlerce kez şükürler olsun. Bir gün değil her gün annemsin her gün canımsın her gün birtanem ve aynı zaman da herşeyimsin. 

     Başta annem,  şehit ve gazi anneleri olmak üzere tüm annelerin anneler gününü kutluyorum. Sizler iyi ki varsınız.  

Yorumlar

tüm yorumlar