Avrupa’daki Fenerbahçeliler Ali Koç etrafında birleştiler

Ali Koç BAŞKAN Fenerbahçe ŞAMPİYON   Yusuf ATICI ve İslam KARAOSMANOĞLU/ KÖLN (TR Haber) AVRUPA’daki Fenerbahçeliler başkan adayı Ali Koç’un etrafında birleştiler. Fenerbahçe Avrupa Kongre Üyeleri Pl...

Avrupa’daki Fenerbahçeliler Ali Koç etrafında birleştiler

Ali Koç BAŞKAN Fenerbahçe ŞAMPİYON

 

Yusuf ATICI ve İslam KARAOSMANOĞLU/ KÖLN (TR Haber)

AVRUPA’daki Fenerbahçeliler başkan adayı Ali Koç’un etrafında birleştiler. Fenerbahçe Avrupa Kongre Üyeleri Platformunun Köln’deki  Wolkenburg salonun da organize ettikleri buluşmada yaklaşık 600 kişilik Fenerbahçeli sık sık; „Tam şimdi zamanı, Ali Koç başkan fenerbahçe şampiyon“ tezatüratları yaptılar.

BU ÖZEL GÜNDE BULUŞMAK GÜZEL

Fenerbahçe Sor Kulübünün başkan adayı Ali Koç Köln’deki konuşmasına şöyle başladı: „Öncelikle böyle anlamlı bir günde annenizi, eşinizi ve çocuklarınızı bırakıp buraya geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Bir sıkıntı yarattıysam hepinizden özür diliyorum. Huzurunuz da ulu önder M. Kemal Atatürk ve muhterem annesini  Zübeyde annemizi şükranla anıyorum.“

ÜLKE ve FENERBAHÇE HASRETİYLE YAŞIYORSUNUZ

Selamlama ve teşekkür konuşmasından sonra Ali Koç ülke ve Fenerbahçe hasretine değinerek: „Ülkemizden binlerce km uzakta hem memleket hem de Fenerbahçe özlemiyle yaşadığınızı gördüm. Müthiş bir Fenerbahçe sevgisi ve özlemiyle yandığınızı farkettim. İnşallah hasretlerinizin en kısa zamanda giderilmesine yardımcı ya da vesile olmasına çalışacağız. Ben bu yola çıkarken yalnız olmadığımı biliyordum. Zaten sizlere güvenerek yola çıktım. Yönetim kurulundaki görevim sona erdikten sonra elimi taşın altına koyma zamanının geldiğini görerek başkan adaylığımı açıkladım“ dedi.

AZİZ YILDIRIM BENİ BAŞKAN ADAYI İLAN ETMİŞTİ

Salonda sık sık alkış ve tezahüratlardan dolayı konuşması kesilen Ali Koç: "2015 yılında 'artık elimi taşın altına koyma zamanının gelip-geçtiğini' gödüm.  Başkanımız Aziz Yıldırım beni 2015 yılın da kendisinden sonraki aday olarak işaret etmişti. O zaman büyük gurur duymuştum, hala da gurur duyduğumu ifade edebilirim.Ancak ilerleyen süreçte bu işaretin ve bu  ifadenin samimiyetini de sorgulamak zorunda kaldım. Biz 'sevgi eylem gerektirir' dedik. Bu yola çıkarken kimlerle yarışacağımızı, neler olabileceğini tahmin ederek ve düşünerek, tahlil ederek girdik. İnşallah bundan sonraki süreçte Allah utandırmaz. İnşallah Fenerbahçemize yakışır, seviyeli, demokratik ve örnek bir şekilde bu süreci tamamlarız. Görüyorum ki önümüzdeki birkaç hafta çetin geçecek. Siz bana inanmaya devam edin."

  FENERBAHÇEMİZ HAK ETTİĞİ ŞEKİLDE YÖNELTİLMELİDİR

Direkt olarak değil de adeta endirekt olarak Fenerbahçe’nin hak ettiği şekilde yöneltilmediğine işaret eden Ali Koç:   "Fenerbahçe dev bir camia ve hak ettiği şekilde yönetilmelidir. Bunun için de çok önemli noktalara birinci sınıf insanlar gelmek zorunda. Bu görev  ateşten bir gömlek. Hedef olmamaları için birlikte çalışmayı  düşündüğümüz yöneticileri şimdilik açıklamıyorum ama günlük işleri profesyonellerin yönetmesi gerektiği düşüncesini yerleştirmek istiyorum. Fenerbahçe'nin içinde bulunduğu bugünkü  ekonomik  durum bize göre hak etmediği bir durumdur. İşte bu yüzden adaylık sürecimi öne çektim" dedi.

FATURA YİNE BANA ÇIKTI

Fenerbahçe kulübün taraftar ile aidiyet duygusunun zayıfladığını gözlemlediklerini ifade eden Ali Koç, "tribünlerde son iki senedir alışık olmadığımız şekilde boşluklar var. Aynı zamanda bakıp, düşündüğümüzde son iki senedir kendi sahamızda puan kayıplarımız var. Bu nedenle ifade ettiğim bu iki faktör benim adaylık sürecimi hızlandırdı. İşte bu yüzden beklenenden daha erken yola çıkma ihtiyacı hissettim. Zira sizler bunu istiyor ve bekliyorsunuz. Fenerbahçeliler olarak sizler en iyisine layıksınız“ dedi.

KİMSE BİZDEN MUCİZE BEKLEMESİN

Fenerbahçe’nin başarısı için iç barışın sağlanması gerektiğine değinen Ali Koç: „ İnşallah hep birlikte omuz omuza Fenerbahçe’yi tekrar eski başarılı günlerine döndürür, zirveye çıkarırız. Kimse  bizden seçildiğimiz takdirde mucize beklemesin.Elimizde sihirli değnek yok. Bu bir ekip işidir ve ben hem kendime hem ekibime hem de siz Fenerbahçeli taraftarlara güveniyorum“ dedi.

 BORÇLARI ERİTİP GELİRİ ARTIRMALIYIZ

Zaman zaman kendilerine sataşıldığına değinen Ali Koç: „Hiç bir projeleri yok. Onlar bu işin üstesinden gelemez diye bize laf yetiştirenlere cevabımız elbette olacak. Aslında yapmak istediğimiz çok basit ve olması gereken şeyler. Fenerbahçe bir spor kulübüyse sporun ruhunu yansıtan bir kulüp olmalıdır, örnek olmalıdır. Fenerbahçe Türk sporunun lokomotifidir ve öyle olmaya devam etmelidir.  Kuvvetli bir mali durumunuz olması gerekiyor. Borç yükünün ve maliyetinin yeniden yapılandırılması kaçınılmazdır.  Son dönemde gelirlerimiz  maalesef azalırken giderlerimiz de  artıyor. Bu yüzden finansal anlamda gelirlerimizi arttırmamız lazım. Sponsorluk gelirlerimizi arttırabiliriz. Sadece futbol için değil tüm branşlar için, bir kısmı da şimdiden hazır olan sponsorluk konusunda ciddi bir artışımız olacak. Yani biz göreve talip olurken hazırlıklı geldik" diye sataşanlara da cevap verdi.


ÜYE OLUN, ÜYEYSENİZ ÜYE YAPIN

Mali açıdan daha kuvvetlenmek için Köln’den Avrupalı Türkler’e üye olun çağrısı yapan Koç: „ birbirinizi üye olmaya teşvik etmelisiniz. Biz küfüre, hakarete karşıyız ama ondan çok daha öteye gittiğinin farkındayız. Seçildiğimiz takdirde tüm kulüpten ihraç edilenleri   inceleyeceğiz. Çünkü son zamanlarda  çok fazla itiraz gelmeye başladı. Kulübümüze yeni üyeler kazandıracağız. Bu bize iki şey getirecek. Birincisi  tabii ki mali destek getirecek, ikincisi de Fenerbahçe'nin çok daha bağımsız olmasını sağlayacaktır. Kongre öncesi binlerce kişinin aidatının ödenmesi gibi konuları da bertaraf edeceğiz“ şeklinde konuştu.

 ALEX YANLIŞ YAPTI

Bir soru üzerine Alex’e jubile yapılması konusuna değinen başkan adayı Ali Koç: „Şurası bir gerçek ki ben bunu Alex’in kendisine de bizzat söyledim. Alex’in gitme vakti gelmişti. Zira yanlış bir çizgide yürüyordu. Evet Alex gitmeliydi ancak gönderiliş tarzı tamamen yanlıştı.

Kendisine şunu dedim; futbol için yaşlısın ama hayat için gençsin. Bize çok güzellik yaşatan kaptanımızın gidişi kabul edilemez. Bir gün Fenerbahçe'de resmi bir görevi olursa görürüz" dedi.

VE 3 TEMMUZ OLAYI

3 Temmuz vak’asına da değinen Ali Koç : " 3 Temmuz olayı seçim malzemesi yapılmayacak derecede  önemli bir unsurdur. Fenerbahçe’nin başkanı kim  olursa olsun onun ve bizlerin milli davasıdır. Allah korusun başkanımıza bir şey olursa hepimize ve yöneticilere  de olur. İnşallah seçimlerden önce yargıtaydan olumlu karar çıkmasını bekliyorum. Bu olayı hiçbir zaman unutmayacağız. Yargıtay kararından sonra maddi ve manevi tazminat için sonuna kadar mücadele etmeliyiz. Her şeyin 3 Temmuza bağlı olmasından da son derece rahatsızım" dedi.

 

HERKES KENDİNE BAKSIN

Toplantının sonuna doğru  Ali Koç "benim  kendi samimiyetim de niyetim de belli. Ben kimseye söz söyletmem dedi sayın başkanımız ama kapalı kapılar arkasında hakkımızda  bir sürü laf edildi. Bazı kişilerin gerçek yüzlerini görmüş olduk. Hakkıımızda söylenen ve iddia edilen sözlerin çoğu  mantık dışı, bir kısmı deli saçması, bir kısmı da tamamen hayal ürünü. Bu çok iyi oldu. Zira herkes herkesin gerçek yüzünü görsün. Ben hep samimi olmaya çalıştım. Benim samimiyetim de niyetim de belli. Bugünkü açıklamalara baktığımız zaman da, başkanımızın nasıl konuştuğunu, nasıl hitap ettiğini, nasıl cümleler kurduğunu bilen birisi olarak, bu açıklamaların onun sözleri cümleleri olmadığını, kimler tarafından yapılabileceğini biraz olsun  tahmin edebiliyorum. Geldiğimiz nokta budur, bundan sonrası hayırlısı diyelim. Tekrar son bir defa bir çağrı yapıyorum. Böyle söz düellosuna hiç gerek yok. İstediğiniz yerde istediğiniz televizyonda, iki medeni insan olarak çıkıp, her türlü görüşümüzü, endişemizi, şikayetimizi, suçlamamızı yapalım. Ben buna  bir başkan adayı olarak hazırım“ diyerek sözlerini noktaladı.

Köln’deki büyük buluşmadan sonra salonda bulunan Fenerbahçeliler, Ali Koç ile fotoğraf çektirmek için adeta izdiham yarattılar.

 

 

Yorumlar

tüm yorumlar