ZAMAN RÜZGARI

Nereye gidiyoruz durmadan ? Akıp giden zaman hiç mi soluklanmaz ? Var oluşundan beri hiç durmadan nasıl geçiyor bunca asır,şaşırıp kalıyorum.Maddiyattan maneviyata tüm kavramlar değişip duruyor,insanlar ise sadece ayak uyduruyor.Her zaman kendi...

Nereye gidiyoruz durmadan ? Akıp giden zaman hiç mi soluklanmaz ? Var oluşundan beri hiç durmadan nasıl geçiyor bunca asır,şaşırıp kalıyorum.Maddiyattan maneviyata tüm kavramlar değişip duruyor,insanlar ise sadece ayak uyduruyor.Her zaman kendi aleminde koşuşturarak yaşamını sürdürmeye çalışıyor.Bazıları yaşamak için yaşıyor,bazıları yaşamak için çalışıyor.

                           Zorla koca bir kürenin içine atılmış gibi hissediyorum bu yüzden.Bir evrene gönderildim,bana bir aile verildi ve ileride yaşam standartlarıma uygun bir iş bulmam gerek.Daha sonra doğacak çocuğuma da ve torunuma da aynı seçenekler verilecek.Belki de yıllarca bize önceden hiç sorulmamış ve bizim seçmediğimiz bir hayatı sırf bize verildi diye yaşayacağız.Sayısal loto gibi.Bir ömür bir şans oyunu.Hepimiz için bir ülke seçiliyor;kardeşler,arkadaşlar belirleniyor ve daha nice özellikler..Ama bir dakika,bazen bir kesimden farklı insanlar doğabiliyor.Şansıma bu hayat şartları çıktı demek yerine kendi kurallarını belirleyen insanlar.Ne azimlilerdir ki onlar,başka insanların da hayatlarını değiştirirler.Sevgiyle hatırlanmak isterler.Her yaşadıkları anı haketmişlerdir çünkü.

                    Bir de diğerleri var;hayatın akışına kapılıp kaybolanlar.Karşısındaki sonsuz zamanı gözünde büyütüp,yaşama devrelerini kapatanlar.Hayat fonksiyonları ölmüştür,kader rüzgarı onları savurur.Diğer insanlar için ne zehirlidirler ne de yararlı..Olsalar da olur,olmasalar da.

                      Farkında değilsiniz hala tüm bu yazdıklarımın.Bir de biz varız(!) Sabahtan beri insanları bölümlere ayıran ve hiçbir kalıba sığamayan bizler.Doğduğumuz anı bilmediğimiz gibi sonumuzu da kestiremeyen bizler.Bir bilsem neler olacağını,şimdiden müdahale elimi uzatmaya can atardım.İki hafta sonrasının bile hava durumunu tahmin edebilirken on saniye sonra ne olacağını bilememek,karışamayacağımızı kabullenmek.Etrafımızda gördüğümüz her şeye müdahale eden biz,zamanın tek salisesine bile dokunamayacağız.

                    Bekle,sakince bekle.

Yorumlar

tüm yorumlar