Münih Havaalanı çalışanları temsilcilerini seçti

Münih Havaalanında SEÇİM heyecanı Tevfik ŞENDÖL / MÜNİH (TR Haber) Münih havalimanında 31 işçi temsilcisinin seçileceği seçim sonuçlarına göre sonuç: Verdi 49,28% alarak 16 işçi temsilcisini...

Münih Havaalanı çalışanları temsilcilerini seçti

Münih Havaalanında SEÇİM heyecanı

Tevfik ŞENDÖL / MÜNİH (TR Haber) Münih havalimanında 31 işçi temsilcisinin seçileceği seçim sonuçlarına göre sonuç:

Verdi 49,28% alarak 16 işçi temsilcisinin sahibi oldu ve aynı anda koltukların yarısından fazlas Verdinin hakkı olmuştur.

Işçi temsilcilisi seçimlerinde Münih Hava limanı tarihinde üçüncü kez seçimleri sadece Verdi sendikası kazanmıştır.

5579 seçim hakkı olan işçilerden 3562 kişi oy kullanmıştır, bu 63,85% oranı demektir, oyların 3519 tanesi geçerli olarak tepit edilmistir.

Münih Hava limanın son 25 yıllık tarihinde ilk kez bir Sendika grubu 1734 oy alarak seçimlerden büyük başarı ile çıkmıştır.

Orhan Kurtulan, Verdi Sendika temsilcisi

‘’Biz, Verdi Sendikası olarak, bütün bizi seçen arkadaşlarımıza,

bizlere gösterdiginiz güven için candan tesekkür ediyoruz ve sizleri memnun etmek için daha da çok gayret edip ve çaba göstermek için çalışacağız.

 

Işçilerin bize verdiği görev belli.

Gelecek dört sene buradaki iş yerlerimizi daha güvenli hale getirmek icin çalışacağız, geçici – taşeron ve AET çalışma saatlerini daha iyileştirip, sosyal hayatı güzelleştirmek için daha fazla çaba harcıyacağız.

Eşit işe eşit ücret gayemiz olacak, ayrıca Otobüs bölümü için gelecekte şu anda geçerli olan çalışma süresi modelini daha da iyileştirmeye çalışacağız.

 

Teknik bölümüne daha çok zaman harcayıp ücretlerin yükseltilmesi için çalışacağız

Bizim görevlerimizin ve sorumluluğumuz çok olduğunu biliyoruz ve herkesin bize duyduğu güvenine laik olmaya çalışacağız.

Her işçi için tek tek koşmaya hazırız, ayrıca burada çalışan değişik milletlerden işçilerimiz olduğu için herkesin problemlerine yardımcı olmaya çalışacağız, ve buradaki İşlerini istedikleri sekilde yerine getirebilmeleri için bütün imkanlarımızı aktif hale getirecegiz.’’

 

 

Yorumlar

tüm yorumlar