Yardım için Gelsenkirchen-İstanbul hattı

İhtiyaç sahibi aile ve çocuklara Almanya’dan yardım eli uzandı   İslam KARAOSMANOĞLU/GELSENKİRCHEN(TR Haber) MERKEZİ  Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde olan Türk-Alman Yardım Sevenler Derneği (TAYSD) ile İstanbul merkez...

Yardım için Gelsenkirchen-İstanbul hattı

İhtiyaç sahibi aile ve çocuklara Almanya’dan yardım eli uzandı

 

İslam KARAOSMANOĞLU/GELSENKİRCHEN(TR Haber)

MERKEZİ  Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde olan Türk-Alman Yardım Sevenler Derneği (TAYSD) ile İstanbul merkezli Umut Treni Derneği yaklaşan Ramazan Bayramı için işbirliği yaptı. Almanya’dan toplanan iki bin 800 Euro İstanbul’da bayramlık kıyafet  ve temel gıda maddelerinden oluşan bayram kolisi adı altında dağıtılacak. Bayramlıklar için ünlü LC Waikiki mağazası özel indirim yapacak.

Tür-Alman Yardım Sevenler Derneği (TAYSD) 2. Başkanı Aygül Yıldız: “Devletin yardım eli her tarafa uzanamıyor. İşte böyle durumlarda yardım amaçlı kurulan STK’lar ve yardımsever insanlar devreye giriyor. Biz bu projeyi geçen yıl İstanbul merkezli Umut Treni Derneği ile birlikte başlattık. Buradan yardımsever insanlardan toplanan bağışlar kimsesiz, ihtiyaç sahibi ailelere ve  çocuklara bayramlık kıyafet ve yardım kolisi adı altında dağıtılıyor” dedi.

UMUT TRENİ İLE İŞBİRLİĞİ

Aygül Yıldız yardımların yerine ulaştırılması konusunda İstanbul merkezli Umut Treni Derneği ile işbirliği yaptıklarını ifade ederek sözlerini şöyle noktaladı; “Bizim topladığımız meblağın üzerine biraz da İstanbul’dan da ilave yapılıyor ve Umut Treni Derneği dağıtım olayını gerçekleştiriyor. Geçen yıl Gelsenkirchen’den üç bin 500 Euro göndermiştik. Şimdi ise iki bin 800 Euro topldık. Bu rakamla 200 aileye temel gıda maddelerinden oluşan  bayram kolisi ve 20 çocuğa bayramlık kıyafet  dağıtılacak. Bayramlıklar için LC Waikiki mağazası bize çok büyük bir kolaylık sağladı. Keza bayram kolisi içinde büyük indirim yapılarak 200 koliye ulaştık. Tüm bu yardımların gerçekleşmesinde katkısı olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”

Yorumlar

tüm yorumlar