Landshut'ta Festi Ramazan İlgi Gördü

1. Festi Ramadan Proğramı renkli gençti LANDSHUT(TR Haber) Münih’in doğusunda bulunan Landshut şehrinde 1. Festi Ramadan adı altında bir etkinlik tertip edildi. Organizesini Orient Kulturverein e.V.’ın üstlendiği bu Proğrama; Landshut Bel...

Landshut'ta Festi Ramazan İlgi Gördü

1. Festi Ramadan Proğramı renkli gençti

LANDSHUT(TR Haber) Münih’in doğusunda bulunan Landshut şehrinde 1. Festi Ramadan adı altında bir etkinlik tertip edildi. Organizesini Orient Kulturverein e.V.’ın üstlendiği bu Proğrama; Landshut Belediyesi yanısıra Landshut Milli Görüş Camii, Hasene International eV, IG Metall Landshut, Haus International, MIG-LA, farklı kurum ve kuruluşlarda destek vererek, bu proğramın hayata geçmesine katkıda bulundular.

Açılış Kuranı Kerimini Landshut IGMG Camii Eğitim başkanı Adem Erdem’in okumasının ardından, Köln DİTİB Akademisi’nden Serdar Aslan’da okunan ayetlerin tercümesini dinleyicilere aktardı.

Açılış konuşmasını, Orient e.V. Kültür derneği 1. Başkanı Ahmet Karaman’ın üstlendiği Proğram’da Landshut Belediyesi adına Norbert Hoffmann ve Kilise temsilcileride birer selamlama konuşması yaptılar.

Çocuk ve Emekliler grubunun şarkı söylemesi, Mainburg’lu Zeybek grubunun Harmandalı gösterisi, ingilizce ve türkçe şarkılar söylenmesi, Mevlevi Ekibinin Semazen gösterimi, Mainburg Arnavut Folklör Grubunun oyun ve Afrika ekibinin de davul gösteriminin ardından sırayla Serdar Aslan ve IGMG Genel Merkezinden ise Ali Kızılkaya sahneye gelerek Ramazan ve oruç içerikli sunumlarda bulundular.

Konuşmacılara Organizatörler tarafından hediyelerinin takdiminin ardından iftar vaktinin girmesiyle misafirlere yemek ikramında bulunuldu.

Yemek ikramının ardından da Proğram sona erdi.

Haber : Aydın ERDEM

Fotoğraflar: Aydın ERDEM

Yorumlar

tüm yorumlar