Naylon torbaları atmanın tam zamanı

Daha temiz bir çevre için bez torbalar kullanmalıyız   SPD Ahlen teşkilatının Göçmenler Çalışma Grubu Ergül Aydemir öncülüğünde şehir pazarında “Şimdi değiştirmenin tam zamanı” sloganı adı ...

Naylon torbaları atmanın tam zamanı

Daha temiz bir çevre için bez torbalar kullanmalıyız

 

SPD Ahlen teşkilatının Göçmenler Çalışma Grubu Ergül Aydemir öncülüğünde şehir pazarında “Şimdi değiştirmenin tam zamanı” sloganı adı altında naylon torbaların yerine  çevre dostu bez torbaları kullanmanın gerektiğini anlatarak 150 bez torbası dağıttılar.

 

Tevfik KARA / AHLEN

ALMANYA’nın Ahlen kentinde SPD’den İl Genel Meclis Üyesi olan Ergül Aydemir, beraberinde Göçmenler Çalışma Grubu üyeleriyle birlikte Ahlen şehir pazarında “şimdi değiştirmenin tam zamanı” adı altında naylon torbaların yerine çevre dostu bez torbaların kullanılması gerektiğini anlatarak Türk vatandaşlarına 150 bez  torbası dağıttılar.

Yaşadığımız çevreyi korumamız gerektiğine değinen SPD Ahlen İl Genel Meclis Üyesi Ergül Aydemir: “Çevre konusunda çok duyarlı ve bilinçli olduğumuz söylenemez. Almanlar bu konuda daha bilinçli. SPD Göçmenler Çalışma Grubu olarak bu konuda çalışma yapalım dedik ve pazara çıktık.  Günlük hayatımızda çok kullandığımız naylon torbalar tam bir çevre düşmanı.  Bir naylon poşetin doğada tümüyle yok olması için bin yıl geçmesi gerekiyor.

Ve bu yok olma sürecinde naylon yada plastik benzeri şeyler besin zincirimizi kirletiyorlar. Madem ki burada yaşıyoruz ve yaşadığımız çevre konusunda bilinçli olmalıyız. Semt pazarında bunları anlatarak tam 150 bez torbası dağıttık. Dağıttığımız kişilerden de naylon torba kullanmama sözü aldık” dedi.

Yorumlar

tüm yorumlar