EXUV 'LA İŞADAMLARININ VİZYONLARI GENİŞLEYECEK

EXUV´DAN İŞADAMLARINA EĞİTİM SEMİNERLERİ EXUV İşadamları Derneği, Rosenheim ve Memmingen kentlerinde bölge işadamlarına yönelik eğitim ve bilgilendirme seminerleri düzenledi. Ahmet İNCEL / MÜNİH EXUV İşadamları Derneği bölge işada...

EXUV 'LA İŞADAMLARININ VİZYONLARI GENİŞLEYECEK

EXUV´DAN İŞADAMLARINA EĞİTİM SEMİNERLERİ

EXUV İşadamları Derneği, Rosenheim ve Memmingen kentlerinde bölge işadamlarına yönelik eğitim ve bilgilendirme seminerleri düzenledi.

Ahmet İNCEL / MÜNİH

EXUV İşadamları Derneği bölge işadamlarına yönelik eğitim ve bilgilendirme seminerlerine aralıksız devam ediyor. Rosenheim ve Memmingen şehrinde iki ayrı program düzenledi. Seminerde, şirketleirn gelecek vizyonlarının neler olması konusunda katılımcıları bilgilendirdiler. Seminerlerde, iş hayatında karşılaştıkları sorunları dile getirme imkanı bulunan girişimciler, sorunlarının yetkili makamlarca dikkate alınması için bir araya gelmenin gerekliliğini öğrendiler. Değişik sorunları ilşe ilgili olarak fikir alışverişinde bulundular.

GÜÇLÜ STK

Almanya gibi demokrasinin hakim olduğu ve insan haklarının en üst seviyede yaşandığı toplumlarda bir dernek çatısı altın güçlü bir STK olmanın büyük avantajlar getirdiğini söyleyen EXUV dernekleri bölge sözcüsü Arslan Esgin, “gerek belediyelerde, ve  gerekse  diğer kurumlarda muhatap olarak alınmanın yolunun biraraya gelip seslerin gür çıkması ile mümkündür” dedi.

EXUV derneğinin yöresel ve Almanya genelinde Federal Girişimciler Birliği (BUV) ile yapılan ortak çalışmalar hakkında bilgiler veren Esgin, “BUV,  bizimde üyesi olduğumuz bir oluşumdur.  Almanya genelinde derneklerimizin de çalışmalarına yön verdiği gibi çeşitli fuarlarda düzenlemektedir. Bunun yanında üyelerine yönelik avantajlı imkanlar da sunmaktadır. Şu an anlaşmalı benzin istasyonlarından liste fiyatına ekstra 3 cent daha ucuza yakıt alma olanağımız var. Bunun yanında çeşitli sigorta şirketleri, kurumlarla da üylerinimize özel imkanlar sağlamak için görüşmelerimiz devam etmektedir“ dedi.

Yorumlar

tüm yorumlar